haraj logo
جستجو

تافی کاراملی سیب و فندق

مواد لازم :
فندق : نصف فنجانچوب دارچین : 2 عددآب سیب : 2 فنجانشکر : یک و نیم فنجانخامه پرچرب : نصف فنجانکره : 5 قاشق غذاخوریاسانس وانیل : نصف قاشق چایخورینمک : یک قاشق چایخوریروغن : به میزان لازم

در ابتدا فر را در دمای 180 درجه سانتیگراد تنظیم کنید و سپس بگذارید تا گرم شود. برای تهیه این تافی خوشمزه از یک قالب تارت استفاده کنید که با اندکی روغن کف آن را چرب کرده اید. سپس کف قالب را با یک کاغذ روغن طوری بپوشانید که چند سانت از کاغذ بیرون از قالب باشد. حال کاغذ روغنی را نیز با روغن چرب نمایید. برای بهتر شدن می­توان روغن را اسپری کرد.

باید قبل از هرچیز فندق ها را بو بدهید برای این کار آنها را بر روی سینی فر بریزید و به مدت زمان 7 الی 10 دقیقه درون فر قرار دهید. به طور مرتب به آن سر بزنید و آن را هم بزنید تا به طور یکسان برشته شود. حال سینی را از فر بیرون آورید و در کناری بگذارید تا از حرارت آن کم شده و خنک شود. بعد از اینکه خنک شد آن­ها را ریز کنید.

قابلمه گودی برداشته و آب سیب، دو عدد چوب دارچین و شکر را درون آن ریخته و بر روی شعله متوسط قرار دهید تا به نقطه جوش برسد. در حین کار قابلمه را تکان دهید تا مواد داخل آن هم بخورد و شکر به خوبی ذوب شود. حدود 15 تا 20 دقیقه مواد را بر روی حرارت مرتب هم بزنید تا این کارامل به غلظت لازم برسد. و به رنگ کهربایی تیره درآید. برای این که کارتان بهتر و راحت تر باشد می­توانید دماسنجی را در قابلمه قرار داده و هنگامی که دمای آن به 137 درجه رسید مایه کاراملی شما آماده است. توجه داشته باشید که کارامل در زمان جوش خوردن کف می کند و باعث می­شود حجم آن بیشتر شود به همین دلیل از قابلمه تو گود برای تهیه کارامل استفاده کنید.

حال قابلمه را از روی شعله بردارید و دارچین ­ها را از آن خارج کنید و خامه و کره و نمک را به آن اضافه کنید. سپس دوباره قابلمه را بر روی شعله قرار دهید هم بزنید تا در مدت زمان 5 تا 10 دقیقه دماسنج به 121 درجه سانتیگراد برسد. شعله را خاموش کرده و اسانس وانیل و فندق­های ریز شده را به آن بیفزایید.

مواد را در قالب تارت از قبل آماده شده بریزید و حدود 1 ساعت در فریزر بگذارید تا سفت شود. معمولا کارامل باید خودش را بگیرد ولی نباید بیش از حد سفت و سنگی شود. قالب را از درون فریزر بیرون آورده و بگذارید برای اینکه نرم شود  حدود 5 دقیقه در دمای محیط بماند. حال می­توانید کارامل را از قالب درآورید. و به وسیله چاقویی تیز کارامل را به قطعات 2 سانتی متری تقسیم کنید.

برای سرو آن می­توانید هر تکه را در داخل کاغذ روغنی قرار داده و تا 2 روز در یخچال نگه دارید و یا همانطور برش زده در ظرفی مناسب ریخته و سرو نمایید. به این نکته توجه داشته باشید که می­توانید به جای فندق از مغزهای دیگر نیز استفاده کنید و یا اینکه کارامل فاقد مغز تهیه کنید.

تافی کاراملی سیب و فندق

آخرین آموزش ها
برترین ها