haraj logo
جستجو

کاپ کیک کاپوچینو

مواد لازم :
تخم مرغ : 4عددآرد سفید : دو پیمانهشکر : یک پیمانهکاپوچینو : دو بستهپودر کاکائو : دو قاشق مربا خورینسکافه : یک قاشق چای خوریبکینگ پودر : دو قاشق چای خوریوانیل : نصف قاشق چای خوریکره : نصف لیوانشیر : یک لیوانخامه زده شده : به مقدار لازمتوت فرنگی : به مقدار لازمشکلات شیری : به مقدار لازم


ابتدا تخم مرغ ها رو توی ظرف مناسب می شکنیم و سفیده ها رو از زرده ها جدا می کنیم.  سفیده های تخم مرغ رو توی ظرف مناسب می ریزیم و با هم زن برقی شروع به هم زدن سریع اون ها می کنیم. کم کم در چند مرحله نصف پیمانه شکر رو به سفیده ها اضافه می کنیم و هم می زنیم. هم زدن رو تا جایی ادامه می دیم که سفیده های تخم مرغ فرم بگیره و وقتی که ظرف رو بر می گردونیم سفیده ها تکون نخورن. دقت کنید شکر رو به آرومی به سفیده ها اضافه کنید و گرنه سفیده ها فرم نمی گیرن و آب می ندازن و خراب میشه. 

کاپ کیک کاپوچینو

زرده ها رو با مابقی شکر مخلوط می کنیم و خوب هم می زنیم. وانیل رو به ترکیب زرده ها اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم تا ترکیبی کرم و کش دار به ما بده. شیر رو می ذاریم تا ولرم بشه. وقتی به دمای مناسب رسید از روی حرارت بر می داریم و نسکافه و کاپوچینو و کره رو توی شیر می ریزیم و حل می کنیم. وقتی که خوب حل شدن و کره آب شد شیر رو کمی سرد می کنیم. شیر رو به ترکیب زرده تخم مرغ اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم تا یکدست بشه.

آرد سفید و پودر کاکائو و بکینگ پودر رو با هم ترکیب می کنیم و یه بار الک می کنیم تا گلوله نداشته باشه. حالا ترکیب مواد خشک یک دست شده مون رو به مخلوط زرده های تخم مرغ اضافه می کنیم و با لیسک هم می زنیم تا مواد خوب به خورد هم برن. وقتی که ترکیب آرد و تخم مرغ ها انجام شد سفیده های تخم مرغ رو در سه مرحله به آرومی با مواد ترکیب می کنیم و آروم هم می زنیم تا پف سفیده ها نخوابه.

کاپ کیک کاپوچینو


قالب های کاپ کیک رو چرب می کنیم و کپسول می ذاریم. از مواد کیک مون به اندازه یک سوم کپسول ها رو پر می کنیم تا موقع پخت کاپ کیک ها سر ریز نشن. قالب های کاپ کیک رو توی سینی فر قرار می دیم. فر رو از قبل با دمای صد و هشتاد درجه سانتی گراد گرم می کنیم سینی فر رو داخل فر قرار می دیم و اجازه می دیم به مدت بیست دقیقه داخل فر بمونه تا خوب بپزن و پف کنن.

می تونید این کیک رو توی قالب بزرگ بریزید. در این صورت قالب رو چرب می کنیم و آرد پاشی می کنیم. تا موقع پخت کیک راحت از قالب جدا بشه. مواد کیک رو توی قالب می ریزیم و قالب رو چند بار زمین می زنیم تا حباب های زیر کیک در بیاد. کیک رو به مدت سی و پنج دقیقه داخل فر قرار می دیم تا کیک خوب بپزه و پف کنه.

کاپ کیک کاپوچینو


بعد از سپری شدن مدت زمان لازم برای پخت کیک سینی رو از فر در میاریم و می ذاریم تا بمونن تا خنک بشن.

کاپ کیک کاپوچینو

برای تزیین روی کیک ها از خامه فرم گرفته استفاده می کنیم. کمی پودر کاپوچینو رو توی کمی از خامه فرم گرفته مخلوط می کنیم و به بقیه خامه ها اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم تا کامل مخلوط بشه. وقتی که کیک ها خوب خنک شدن خامه رو روی کیک ها می زنیم. روش رو هم توت فرنگی قرار میدیم. با استفاده از شکلات آب شده روش رو طرح می زنیم. 

خامه رو حتما باید به آرومی هم زد تا بافتش نرم و کش دار نشه.

اگر کیک رو توی قالب بزرگ تر درست می کنید مراحل کیک و تزیین متفاوتی داره. کیک که پخت از فر در میاریم و می ذاریم تا کمی خنک بشه. کمی که خنک شد حالا کیک رو روی توری بر می گردونیم و می ذاریم به خوبی خنک بشه. کمی خامه زده شده رو به روش بنماری می ذاریم تا آب بشه بعد کمی شکلات تلخ و کمی پودر کاپوچینو بهش اضافه می کنیم و هم می زنیم تا یک دست بشه. بعد به صورت گاناش روی کیک می ریزیم. روی کیک رو هم با خامه کلپوچینو و توت فرنگی و شکلات آب شده تزیین می کنیم.

کاپ کیک کاپوچینو

آخرین آموزش ها
برترین ها