haraj logo
جستجو

بستنی چوبی طالبی

مواد لازم :
طالبی : یک عددشکر : نصف استکانخامه : 1 قاشق غذاخوریلیمو ترش : نصف قاشق مرباخوری

به نام خدا ...سلام به هاراجی های مهربون...


ابتدا شکر و خامه را درون ظرفی ریخته و روی حرارت میگذاریم تا شکر آب شود در این بین طالبی را شسته و هسته های آن را بیرون ریخته و پوست آن را کنده و آن را خرد میکنیم.

بستنی چوبی طالبی


طالبی خرد شده را درون مخلوط کن ریخته و سپس لیمو ترش را اضافه میکنیم و خوب با هم میکس میکنیم سپس مخلوط شکر و خامه را که نیز اضافه کرده و مواد را با هم مخلوط میکنیم.

 بستنی چوبی طالبی

بستنی چوبی طالبی

 

وقتی مواد خوب میکس شدند آن را درون قالب های بستنی یا هر قالبی که در نظر دارید بریزید و چوب بستنی ها را داخل آن قرار داده (میتوانید از نی نیز استفاده کنید) و 6 الی 8 ساعت در فریزر بگذارید تا خودش را خوب بگیرد.

خواص ترکیبات چوب بستنی طالبی: خامه یکی از ترکیبات این بستنی خوب خوشمزه است که در بهبود طمع بستنی تاثیر بسزایی دارد دارای ویتامین A بوده و برای سلامت چشم مفید است و قدرت سیستم ایمنی بدن را در برابر انواع عفونتها و میکروبها زیاد کرده و فعالیت سلولهای سفید بدن را بیشتر میکند.

خامه از شیر درست شده که جزء لبنیات است و حاوی ویتامین B2 برای رشد بافتهای تولید مثل لازم است و دارای مقدار زیادی کلسیم و که برای سلامت استخوانها، لثه و مینای دندان و سلامت پوست، مو، ناخن مفید است و همچنین به علت دارا بودن فسفر از بیماری آلزایمر پیشگیری میکند.

بستنی چوبی طالبی

آخرین آموزش ها
برترین ها