haraj logo
جستجو

خوراک زبان گوساله

مواد لازم :
زبان گوساله : 1 عددآرد : 2 قاشق غذاخوریرب : 1 قاشق غذاخوریآبلیمو : 3 قاشق غذاخوریزعفران دمکرده : 1 قاشق غذاخوریروغن مایع : مقدار کافینمک فلفل زردچوبه : مقدار کافیبرگ بو : 1 مشتپودر پاپریکا : مقدار لازمسیر : 1 حبهپیاز : 2 عدد

خوراک زبان از غذاهای محلی و خوشمزه و مفید و مخصوص استان آذربایجان می باشد.این غذای خوشمزه  با زبان گاو و یا گوساله درست می شود.این غذا به علت گران قیمت بودن ، معمولا در مجالس و مهمانی ها و عروسی ها و در کنار غذاهای دیگر سرو می شود و بعنوان وعده غذایی اصلی معمولا به تنهایی استفاده نمی شود.این غذا سرشار از آهن و ویتامین و در عین حال دارای چربی و کلسترول بالایی است.برای از بین بردن بوی ضخم غذا می توانید از برگ بو استفاده کنید این گیاه که در مناطق مدیترانه ای رشد می کند برای از بین بردن بوی غذاهای گوشتی بسیار مناسب است و در عین حال گیاهی بسیار مفید از نظر ویتامین است.( ریختن برخی مواد مثل قارچ و فلفل دلمه و ... اختیاری است).


ابتدا در مرحله اول یک عدد زبان گوساله را با آب  خوب می شوریم و سپس آن را آبکش می کنیم و سپس داخل یک کاسه زبان گوساله را ریخته و آن را  با استفاده از 1 عدد پیاز شسته و پوست کنده و نگینی خرد شده و کمی پودر پاپریکا و نمک و فلفل و 1 حبه سیر له شده  و برگ بو مزه دار می کنیم. مواد را به همه جای زبان می مالیم و سپس به مدت 1 ساعت به مواد در داخل یخچال استراحت می دهیم تا زبان کاملا مزه دار شود. 

خوراک زبان گوساله


سپس در این مرحله بعد از 1 ساعت استراحت در یخچال ،  زبان گوساله  را از یخچال بیرون می آوریم و پیازهای آن را دور می ریزیم. داخل یک قابلمه مقداری آب می ریزیم و زبان را داخل قابلمه می گذاریم تا آبپز کنیم  و برای مزه دار شدن زبان هنگام آبپز کردن به داخل قابلمه نمک و فلفل و1 عدد پیاز خرد شده و برگ بو اضافه می کنیم( برگ بو بوی ضخم غذا را می گیرد) .سپس درب قابلمه را می بندیم و شعله گاز را ابتدا زیاد می کنیم تا آب به جوش آید و پس از جوش آمدن آب درون قابلمه، شعله را کم می کنیم تا زبان به آرامی مغز پخت شود.


سپس در این مرحله بعد از پختن زبان ان را از قابلمه بیرون آورده و اجازه می دهیم تا زبان سرد شود سپس پوست زبان را با دست می کنیم. با کمک چاقو زبان را به صورت حلقه ای برش می دهیم .  

خوراک زبان گوساله


سپس در این مرحله داخل یک تابه کمی روغن مایع می ریزیم و تابه را روی شعله گاز می گذاریم و وقتی روغن خوب داغ شد زبانهای تکه تکه شده را داخل روغن داغ می ریزیم و تفت می دهیم تا از هر دو طرف در روغن سرخ شود.


سپس در این مرحله سس غذا را تهیه می کنیم.برای این کار 2 قاشق غذاخوری ارد را داخل یک قابلمه با روغن تفت می دهیم تا کرم رنگ شود.سپس 1 لیوان آب ( در صورت تمایل شیر هم می توان استفاده کرد) را به آرد اضافه می کنیم و مرتب به هم می زنیم تا گلوله نشود و مایع یکدستی حاصل شود.در ادامه 1 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی و نمک و 1 قاشق زعفران دمکرده و کمی برگ بو داخل سس مورد نظر می ریزیم و مواد را با هم کاملا هم می زنیم و منتظر می شویم تا سس کمی غلیظ شود. سپس شعله گاز را خاموش می کنیم اکنون سس خوراک زبان ما آماده است.


سپس در این مرحله بعد ازآماده شدن سس غذا ، آن را روی برشهای زبان در داخل تابه می ریزیم  و شعله گاز را کم می کنیم و اجازه می دهیم تا مواد به خورد زبان گوساله رود و سس ما غلیظ تر شودو زبان گوساله ما، مز دار شود.


سپس در این مرحله پس از غلظ شدن سس زیر گاز را خاموش می کنیم و تکه های زبان را همراه با سس آن در یک ظرف مناسب می ریزیم و برای وعده غذایی ناهار همراه با برنج و برای مهمانی ها و عروسی ها و یا برای وعده غذایی شام همراه با نان و سبزی خوردن و سالاد شیرازی میل می کنیم.نوش جان.

خوراک زبان گوساله

آخرین آموزش ها
برترین ها