haraj logo
جستجو

چیز کیک

مواد لازم :
بیسکوئیت خرد شده 1 لیوانپنیر خامه ای 200 گرم شکر 1 لیوانماست 1 لیوانخامه 150 گرمکره 50 گرمتخم مرغ 2 عددوانیل 1/2 قاشق چایخوریتوت فرنگی برای تزئین

مدت زمان آماده سازی : ۳۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۵۵ دقیقه

زمان کل : ۹۰ دقیقه

برای : ۶ نفر

عکس

چیز کیک توت فرنگی

طرز تهیه : بیسکوئیت ها را خوب بکوبید یا با میکسر خرد کنید تا پودر شوند سپس با کره ذوب شده مخلوط کنید.

تصویر

ته قالب را با کاغذ روغنی بپوشانید ، خمیر بیسکوئیتی را داخل قالب بریزید و پخش کنید ، با پشت قاشق یا دست خوب فشار دهید تا پرس شود سپس به مدت 10 دقیقه درون فر با درجه حرارت 180 درجه سانتیگراد بگذارید.

تصویر

پنیر خامه ای ، خامه و شکر را با همزن برقی بزنید. سپس تخم مرغ ها ، ماست و وانیل را اضافه کنید ؛ مایه چیز کیک را به آرامی روی لایه بیسکوئیتی پخش کنید و مجدد درون فر با درجه حرارت 180 درجه سانتیگراد به مدت 30-40 دقیقه بپزید.

عکس

اجازه دهید چیز کیک 1 2 ساعت پس از پخت داخل فر خاموش بماند سپس چیز کیک را از فر خارج کنید و به مدت 4 6 ساعت درون یخچال قرار دهید تا کاملا خنک شود ( چیز کیک پس از سرد شدن سفت تر می شود ، بهتر است یک شب داخل یخچال بماند ).

روی چیز کیک را پس از خنک شدن با مارمالاد توت فرنگی بپوشانید سپس مقداری توت فرنگی خرد شده روی آن قرار دهید و سرو کنید ، میتوانید بجای مارمالاد توت فرنگی از ژله توت فرنگی هم استفاده کنید ( پودر ژله را تنها با 1 لیوان آب جوش آماده کنید و پس از سرد شدن روی لایه پنیری بریزید ).

 

آخرین آموزش ها
برترین ها