haraj logo
جستجو

کیک تارت

مواد لازم :
تخم مرغ : 2 عدد ارد : 1 پیمانه شکر : 3/4 پیمانه + 2 قاشق غذاخوری روغن : 3/4 پیمانه وانیل : مقدار کافی بکینگ پودر : 1 قاشق چایخوری شیر : 1/5 لیوان نشاسته ذرت : 2 قاشق غذاخوری پودر ژله : 1/2 بسته

تنوع کیک ها از نظر شکل و مدل و مزه  و رنگ خیلی زیاد است . کیک های ساده و اسفنجی را اغلب همه ما حداقل یکبار در ست کرده ایم و همه می دانیم که طریقه درست کردن ان ، در صورت رعایت مقادیر درست مواد اولیه ، خیلی راحت است. اما برخی کیک ها طریقه درست کردنشان پیچیده است .

در این مطلب طرز تهیه کیک تارت را که متشکل از یک کیک ساده است که طرز تهیه راحتی دارد و روی ان را بعد از سرد شدن کیک ، کرم تارت میریزند  و کیک از نظر شکل ظاهری و مزه بی نظیر است را برایتان می نویسم . این کیک از مواد اولیه تخم مرغ و شکر و وانیل و شیر و پودر ژله و آرد و روغن مایع و نشاسته ذرت و بکینگ پودر تشکیل شده و گزینه مناسبی برای مهمانی هاست و یا یک عصرانه خوشمزه و لذیذ است. امیدوارم ان را در منزل تهیه کرده و از خوردنش همراه خانواده لذت ببرید.


ابتدا و برای شروع تهیه این کیک خوشمزه ، 2 عدد تخم مرغ را داخل یک ظرف می شکنیم و به ان کمی وانیل اضافه می کنیم و سپس تخم مرغها را 10 دقیقه با همزن برقی خوب هم می زنیم تا حبابدار و کرمی رنگ شود و حجمش زیاد شود.

 کیک تارت


سپس در ادامه در این مرحله ، 3/4 پیمانه شکر را به تخم مرغها اضافه می کنیم و ان را هم می زنیم تا شکر با تخم مرغ قاطی شود.

 کیک تارت


سپس در ادامه 1/2 پیمانه شیر و 3/4 پیمانه روغن مایع را به ترتیب به مواد مرحله قبل اضافه می کنیم و انها را با همزن برای 2 دقیقه مخلوط می کنیم و هم می زنیم تا مخلوط شوند.


سپس در ادامه در این مرحله ، 1 پیمانه ارد و 1 قاشق چایخوری بکینگ پودر را 2 بار الک می کنیم و ان را ارام آرام به مایه کیک اضافه می کینم و با لیسک ان را مخلوط می کنیم تا آرد کاملا در مواد ما حل شود و گلوله نشود.اکنون مایه کیک آماده است.

 کیک تارت


سپس در این مرحله ، مایه کیک را داخل یک قالب چرب شده ( قالب کیک با کف برجسته به فطر 28 سانتی متر است ) با روغن می ریزیم و ان را داخل فر با حرارت 180 درجه سانتی گراد برای مدت 30 دقیقه قرار می دهیم تا کیک بپزد و اماده شود.سپس وقتی کیک پخت ان را از فر بیرون می اوریم و بعد از سرد شدن ان را از قالب در می اوریم .


سپس در این مرحله و در ادامه ، سراغ تهیه کرم تارت می رویم و برای این منظور ، داخل یک قابلمه 1 لیوان شیر را با 2 قاشق غذاخوری نشاسته ذرت و کمی وانیل می ریزیم و ان را هم می زنیم تا نشاسته در شیر حل شود .سپس قابلمه را روی گاز می گذاریم و زیر ان را روشن می کینم و 2 قاشق غذاخوری شکر را داخل قابلمه می ریزیم و ان را هم می زنیم تا در شیر حل شود و به همزدن مواد ادامه می دهیم تا شیر کم کم غلیظ شود و شبیه فرنی شود .

 کیک تارت


سپس در ادامه و در این مرحله ، نصف بسته پودر ژله با طعم دلخواه را با نصف لیوان اب جوش حل می کنیم و آن را به مواد داخل قابلمه در مرحله قبل  اضافه می کینم و با انها مخلوط می کنیم تا یکدست شود و سپس شعله گاز را خاموش می کنیم. سپس منتظر می شویم تا کرم ما خنک شودو سرد شود .


سپس در ادامه در این مرحله،  وقتی کرم خنک شد ، ان را روی کیک می ریزیم و کیک تارت را برای مدت 1 ساعت داخل یخچال قرار می دهیم تا کرم روی کیک ببندد و اماده شود و خودش را بگیرد .وقتی کیک اماده شد ان را از یخچال بیرون می اوریم و با مواد دلخواه کیک تارت را تزیین می کنیم و این کیک را بعنوان عصرانه با چای و یا قهوه میل می کنیم و یا برای مجالس این کیک خوشمزه را تهیه می کنیم و همراه مهمانان می خوریم .نوش جان

 کیک تارت

آخرین آموزش ها
برترین ها