haraj logo
جستجو

نان سیب قفسی

مواد لازم :
آرد : 200 گرمشیر : 70 میلی لیترکره : 100 گرمخمیر مایه : 1 قاشق چایخورینمک : 1 پنسسیب : 3 عددشکر : نصف لیواندارچین : نصف قاشق چایخوریفندوق خرد شده : 1/4 لیوانپودر قند : مقدار کافی

نان از جمله وعده های اصلی غذا است که یا به صورت نانهایی است که ما با غذا و سر شام می خوریم مانند نان تافتون - نان سنگک- نان لواش و ... و یا به صورت نانهایی است که حالت شیرینی دارند و چه اط نظر شکل و چه از نظر طعم کمی شیرین هستند و اغلب به شکل نانهای شکم پر هستند مانند نان صبحانه شکم پر - نان کرواسان و ...

تنوع نانهای که به شکل شیرینی هستند خیلی زیاد است و می توان انها را به شکلهای مختلف درست کرد و حتی شکلهای جدیدی از این نانها را با درست کردن خمیر به شکلهای مختلف ابداع کرد.

یکی از نانهای شیرین و خوشمزه که از نظر شکل ظاهری شبیه قفس است . متعلق به ترکیه است نان سیب است که یک نوع نان شکم پر با پوره سیب است و بسیار زیبا و خوشمزه است . این نان خوشمزه برای وعده غذایی صبحانه همراه با چای و قهوه  و یا برای عصرانه مناسب است.ضمنا برای تسریع در تهیه این نان از خمیر مایع فوری که احتیاج به استراحت ندارد استفاده می کنیم.

در این مطلب طرز تهیه این نان سیب خوشمزه را که شامل آرد و کره و نمک و شکر و فندوق خرد شده و شیر و خمیر مایه و سیب و دارچین است را برایتان می نویسم و امیدوارم ان را در منزل تهیه کرده و از خوردنش لذت ببرید.


ابتدا و در شروع مایه وسط نان را تهیه می کنیم برای این منظور ، 3 عدد سیب را شسته و انها را با چاقو پوست می کنیم و با رنده درشت آنها را رنده می کنیم. سپس داخل یک تابه سیب رنده شده را همراه با نصف لیوان شکر می ریزیم و تابه را روی گاز قرار می دهیم و مواد را با هم خوب مخلوط می کنیم تا شکر کاملا با سیب قاطی شود.

 

سپس نصف قاشق پایخوری دارچین و 1/4 لیوان فندوق خرد شده را به داخل تابه می ریزیم و با انها مخلوط می کنیم.اکنون مایه وسط نان شیرینی ما اماده است.


سپس در ادامه خمیر نان را تهیه می کنیم و برای این منظور 1 قاشق چایخوری خمیر مایه فوری را داخل یک کاسه می ریزیم و سپس 70 میلی لیتر شیر ولرم را روی خمیر مایه می ریزیم ( از خمیر مایه خشک فوری استفاده می کنیم که بر خلاف خمیر مایه خشک معمولی احتیاج به استراحت ندارد).


سپس 100 گرم کره نرم شده در دمای اتاق و 200 گرم آرد و نمک را به مواد مرحله قبل اضافه می کنیم و با دست ورز می دهیم تا خمیر نرمی که به دست نمی چسبد حاصل شود.( در صورتی که خمیر چسبناک بود از مقدار بیشتری آرد استفاده شود).سپس روی خمیر را پوشانیده و به ان نیم ساعت در محیط اتاق استراحت می دهیم .


سپس خمیر را بعد از استراحت به4 تکه مساوی تقسیم می کنیم. سپس یکی از انها را با وردنه روی سطح آرد پاشی شده باز کرده و اطراف ان را با چاقو می بریم تا خمیر به شکل مربع داشته باشیم.سپس ان را با چاقو از دو طرف مطابق شکل به صورت راه راه به 8 قسمت مساوی می بریم.و سپس از پوره سیب تهیه شده در یک گوشه خمیر می ریزیم.

 

نان سیب قفسی


سپس قسمت ساده خمیر را روی پوره سیب بر می گردانیم و 8 تکه برش خورده خمیر را نیز مطابق شکل زیر به هم می بافیم تا نانی شبیه قفس داشته باشیم.این کار را برای تمام خمیرها انجام می دهیم.

 

نان سیب قفسی

 

نان سیب قفسی


سپس داخل یک سینی را کاغذ روغنی می گذاریم و نانها را روی کاغذ قرار می دهیم و سینی را داخل فر با حرارت 175 درجه سانتی گراد که از قبل گرم شده بود و برای مدت 20 دقیقه می گذاریم تا نانهای ما بپزد.


سپس بعد از پخت سینی نان را از فر بیرون آورده و بعد از سرد شدن نانها را از کاغذ روغنی بر می داریم و روی ان کمی پودر قند می ریزیم . اکنون نان سیب ما اماده است . ان را برای میان وعده همراه با چای و یا قهوه میل می کنیم.نوش جان

آخرین آموزش ها
برترین ها