haraj logo
جستجو

سالاد سزار

مواد لازم :
فیله مرغ : یک عددسیر : 6 حبهسس مایونز : سه چهارم فنجانماست : 2 قاشق غذا خوریپنیر پارمزان : 3 قاشق غذا خوریسس خردل : یک قاشق چای خوریآب لیموی تازه : یک قاشق چای خوریروغن زیتون : یک چهارم فنجاننان تست : دو عددکاهو پیچ : یک عددزیتون سیاه : به مقدار لازمنمک و فلفل : به مقدار لازمپودر پاپریکا : یک قاشق غذا خوریسس کچاپ : یک قاشق غذا خوری


ابتدا مرغ رو با کوشکوب کمی می کوبیم . با یک قاشق غذاخوری سس کچاپ و پودر پاپریکا خوب مزه دار می کنیم و می ذاریم کمی بمونه تا مزه دار بشه. دور نون های تست رو با چاقو در میاریم و اون ها رو خورد می کنیم. 3 حبه سیر رو رنده می کنیم و با روغن زیتون تر کیب می کنیم. بلافاصله به نون ها اضافه می کنیم و هم می زنیم و نون ها رو توی ماهی تابه سرخ می کنیم تا حسابی ترد بشن. کاهو ها رو هم خورد می کنیم. 

سالاد سزار


برای سس سالاد ابتدا کمی روغن زیتون با سه حبه سیر خورد شده و خردل و نمک و فلفل و آب لیمو و پنیر پارمزان و ماست رو با هم ترکیب می کنیم. 

فیله مرغ رو با کمی روغن زیتون سرخ می کنیم تا روش تیره و توش پخته و لذیذ بشه. بعد سینه مرغ رو برش میدیم. توی ظرف مناسب کاهو رو میریزیم و بینابین کاهو ها نون تست سرخ شده و پنیر پارمزان میریزیم. در لایه آخر هم مرغ ها رو قرار می دیم. 


در آخر سس سالاد رو روش می ریزیم و با زیتون سیاه خورد شده تزیین می کنیم. حتی می تونید از پنیر پارمزان بیشتری هم استفاده کنید . هر چه قدر سس سیر بیشتری داشته باشه لذیذ تر است. 

این سالاد بسیار لذیذ و سیر کننده هست. میتونید از مرغ سوخاری هم برای گوشتش استفاده کنید. 

سالاد سزار

آخرین آموزش ها
برترین ها