haraj logo
جستجو

دلمه کلم برگ

مواد لازم :
کلم برگ : ۱ عددگوشت چرخ کرده : ۵۰۰ گرمپیاز سرخ کرده : ۱ فنجانروغن : ۱۵۰ گرمتخم مرغ پخته سفت شده : ۲ عددبرنج : یک لیوانرب گوجه فرنگی : ۲ قاشقسس گوجه : ۱ لیوانشکر : ۱ قاشقابلیمو : نصف استکاننمک و فلفل : بقدر کافیآرد : ۲ قاشق سرخالیکره : ۵۰ گرمآب گوشت : ۱ لیوانپیازچه : ۲۵۰ گرمترخون خشک : ۲۵۰ گرم

گوشت را در روغن کمی سرخ کرده بعد یک لیوان آب و پیاز هایی که سرخ شده و شکر و آبلیمو و نمک و فلفل و یک قاشق رب گوجه فرنگی را به گوشت ها اضافه کرده و بگذارید تا با حرارت ملایم بپزد. پیازچه ها را پاک کرده شسته و ریز ریز خرد کنید و با ترخون های خشک با مقدار کمی روغن سرخ کنید و در گوشت بریزید. برنج ها را چند جوش داده آبکش کنید آن را در گوشت ها ریخته تخم مرغ ها را پوست کنده و در مایه دلمه رنده ریز کنید و مایه را به خوبی ماساژ دهید. برگ های کلم را جدا کرده و خوب تمیز بشوئید و در آب نمک چند جوش کم بدهید تا برگ های کلم نرم شوند بعد برگ های بزرگ را دولا کرده و برگ های کوچک را دوتا دوتا داخل هم قرار دهید و یک قاشق بزرگ از مایه ای که برای دلمه درست کرده اید را روی برگ بریزید و اطراف آن را جمع کنید.

میتوانید دلمه ها را رول کنید یا بپیچید ویا هر مدلی که دوست دارید و می توانید آن گاه  دلمه های آماده شده را مرتب در ظرف چیده و یک لیوان آب گوشت و نمک و فلفل و دو تا سه قاشق غذا خوری  روغن در ظرف دلمه بریزید و با حرارت ملایم بگذارید بپزد و آب آن کشیده شود وقتی دلمه ها پخته شد آن ها را در دیس چیده و سس گوجه فرنگی را روی دلمه ها بریزید. نوش جان.

دلمه کلم برگ

آخرین آموزش ها
برترین ها