haraj logo
جستجو

سالاد کلم و مرغ

من عاشق کلم هستم. کلم کل سال توی بازار میوه و تره بار پیدا میشه و در ضمن حاوی مواد خیلی مفیدیه مثل ویتامین C و ویتامین های دیگه. با کلم میشه سالادهای مختلفی تهیه کرد. همه با سالاد کلم و هویج آشنا هستیم که اغلب توی رستوران ها سرو میشه. اما سالاد کلم و مرغ به خاطر پروتئینی که داره میتونه یه شام سبک و خوشمزه هم باشه. در ضمن میتونید کمی نان کروتان هم روش بدید. به این ترتیب غذای کاملی میشه که هیچ چیزی کم نداره. چه از نظر تغذیه ای و چه از نظرم طعم.

مواد لازم :
سینه مرغ بدون پوست 225 گرمکلم سفید 450 گرم (حدود نصف یک سر کلم)پنیر موزورلا رنده شده 1/2 پیمانهنان کروتان 1 پیمانه (دلخواه)مایونز و نمک به مقدار لازم

مدت زمان آماده سازی : ۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۳۵ دقیقه

زمان کل : ۴۰ دقیقه

برای : ۲ نفر

تصویر سالاد کلم مرغ

نان کروتان رو میتونید از نانوایی هایی که نون فانتزی میفروشن تهیه کنید. یا این که خودتون نون تست رو خرد کنید و داخل فر بذارید تا ترد بشه. بعد  هم نون های ترد شده رو روی سالاد کلم و مرغ بریزید و همراه با سس دلخواه نوش جان کنید.

 

طرز تهیه سالاد کلم و مرغ

 

مرحله اول:

اول از همه، مواد لازم برای تهیه سالاد کلم و مرغ را آماده کنید. اگر قصد دارید نان کروتان را خودتان تهیه کنید، دو عدد نان تست را به صورت مکعب های کوچک خرد کنید. کمی کره ذوب شده و پودر سیر را با نان خرد شده مخلوط کنید. سپس تکه های نان را در در سینی فر پخش کنید. 10-15 دقیقه در فر 180 درجه بگذارید تا آماده شوند.

 

تصویر سالاد کلم مواد

 

مرحله دوم:

سینه مرغ را همراه با دو پیمانه آب و کمی نمک در قابلمه قرار دهید و 20-30 دقیقه بپزید تا مغز آن پخته شود. سپس مرغ را از آب خارج کنید و بگذارید خنک شود.

 

طرز تهیه خوراک مرغ و سبزیجات

تصویر سالاد کلم مرغ پخته

 

مرحله سوم:

حال وقت خرد کردن کلم است. با یک چاقوی تیز یا به کمک پوست کن کلم را به صورت رشته های خیلی نازک خرد کنید و در کاسه بزرگی بریزید. کمی هم نمک بزنید. کلم معمولا بافت سفتی دارد. با فشار دست میتوانید آن را قدری نرم تر کنید. اول با مشت دست کلم ها را فشار دهید.

 

عکس سالاد کلم فشردن

 

سپس به چنگ بزنید و فشار دهید تا کمی آبشان خارج شود. در این مرحله 10-15 دقیقه کلم را کنار بگذارید.

 

عکس سالاد کلم چنگ زدن

 

مرحله چهارم:

وقتی مرغ خنک شد، آن را روی تخته آشپزخانه، به صورت تکه های کوچک خرد کنید.

 

تصویر سالاد کلم مرغ خرد کردن

 

مرحله پنجم:

مرغ خرد شده و پنیر رنده شده را به کاهو اضافه کنید. سپس همه مواد را مخلوط کنید.

 

عکس سالاد کلم پنیر

 

مرحله ششم:

سس مایونز را به مقدار دلخواه اضافه کنید و مجدداً زیر و رو کنید تا همه مواد سالاد به سس آغشته شوند.

 

تصویر سالاد کلم مایونز

 

تکه های نان ترد را روی سالاد بریزید یا کنار سالاد سرو کنید. نان را با سالاد مخلوط نکنید چون آب سالاد را جذب کرده و تردی اش را از دست میدهد.

 

عکس سالاد کلم مرغ خوشمزه

 

آخرین آموزش ها
برترین ها