haraj logo
جستجو

براونی نوتلا

مواد لازم :
نوتلا : 1 پیمانهوانیل : 1 قاشق چایخوریتخم مرغ : 4 عددنمک : نوک پنسبکینگ پودر : 1/2 قاشق چایخوریآرد : 1/2 پیمانهبادام : مقدار کافی

اکثر ما با شکلات صبحانه نوتلا و طعم دلپذیر ان اشنا هستیم و صبحانه خود را با این شکلات خوشمزه میل می کنیم. اما شکلات نوتلا علاوه بر استفاده به شکل رایج ان هنگام صبحانه کاربردهای دیگر نیز در شیرینی پزی و کیک پزی و تهیه دسر و میلک شیک و .. نیز دارد  و با ان می توان خوردنی ها و نوشیدنی های خیلی خوشمزه ای درست کرد.

از آنجا که تقریبا هیچ کسی وجود ندارد که عاشق مزه و طعم نوتلا نباشد می توان با ان کیک خیلی خوشمزه ای درست کرد و یکی از کیک های خوشمز های که میتوان با تونلا درست کرد و بسیار لذیذ و پر طرفدار است و طعم لذیذی دارد ، براونی نوتلا است که یک کیک با بافت تقریبا سنگین و خیس و بسیار خوشمزه و کاکائویی است که برای وعده غذایی عصرانه همراه با چای و یا قهوه گزینه بسیار مناسبی است.ضمنا تهیه این کیک خیلی آسان و در زمان خیلی کم امکان پذیر است پس حتما آن را در منزل تهیه کنید.

در این مطلب طرز تهیه کیک براونی نوتلا را که شامل شکلات نوتلا و نمک و وانیل و تخم مرغ و آرد و بکینگ پودر است را برایتان می نویسم و امیدوارم ان را در منزل تهیه کرده و از خوردن این کیک خوشمزه و لذیذ و خیس مانند لذت ببرید.


ابتدا و برای شروع تهیه این کیک خوشمزه ،  1/2 پیمانه آرد را همراه با نمک و بکینگ پودر داخل یک ظرف می ریزیم و انها را دو بار الک می کنیم.


سپس در ادامه در این مرحله ، 4 عدد تخم مرغ را داخل یک ظرف شکسته و انها را با همزن برقی خوب هم می زنیم تا کرمی رنگ و کشدار و حبابدار شود و حجمش زیاد شود( تقریبا 5 دقیقه با همزن برقی و دور تند ان تخم مرغها را مخلوط می کنیم)  . سپس برای از بین رفتن بوی تخم مرغ به ان 1 قاشق چایخوری وانیل را اضافه می کنیم و تخم مرغها را با ان مخلوط می کنیم و هم می زنیم .

براونی نوتلا


سپس در ادامه در این مرحله ، 1پیمانه نوتلا را به ظرف حاوی تخم مرغ همزده در مرحله قبل اضافه می کنیم و مجددا انها را با همزن برقی خوب مخلوط می کنیم تا یکدست شوند.سپس 4 قاشق شکر را نیز به مواد داخل ظرف اضافه می کنیم و با انها خوب مخلوط می کنیم ( اگر شیرینی این کیک برایتان کافی است می توانید در این مرحله به ان شکر اضافه نکنید و از ان صر فنظر کنید ) .

 

براونی نوتلا


سپس در ادامه در این مرحله ، مخلوط آرد و نمک و بکینگ پودر الک شده در مرحله اول  را به مواد مرحله قبل ( تخم مرغ همزده و نوتلا و شکر ) اضافه می کنیم و انها را خوب مخلوط می کنیم و هم می زنیم تا ارد بخوبی در مواد حل شده و گلوله نشود و مایه کیک ما یکدست شود.اکنون مایه  کیک براونی نوتلا آماده است.


سپس در ادامه در این مرحله ، کف یک قالب مستطیلی شکل را کاغذ روغنی می اندازیم و یا کف ان را با روغن مایع چرب می کنیم و از مایه کیک تهیه شده د رمرحله پیش کف قالب می ریزیم و قالب را تکان می دهیم تا روی کیک کاملا صاف و یکدست شود و روی ان را با بادام تزیین می کنیم .

 

براونی نوتلا


سپس در ادامه در این مرحله ، قالب کیک را داخل فر با حرارت 180 درجه سانتی گراد که از 20 دقیقه قبل گرم کرده بودیم برای مدت 30 دقیقه قرار می دهیم تا کیک بپزد و اماده شود. با فرو بردن یک خلال دندان در کیک از پختن کیک مطمئن می شویم و سپس کیک را از فر بیرون می اوریم.


سپس در ادامه در این مرحله ، وقتی کیک را از فر خارج کردیم منتظر می شویم تا سرد شود و کیک را وقتی سرد شد از قالب بیرون می اوریم و ان را با چاقو برش می زنیم و برای عصرانه و یا صبحانه و یا میان وعده خوشمزه همراه با چای و یا قهوه ان را میل می کنیم . نوش جان

براونی نوتلا

آخرین آموزش ها
برترین ها