haraj logo
جستجو

کیک براونی

مواد لازم :
شکر : 1/5 پیمانهتخم مرغ : 4 عددوانیل : 1/4 قاشق چایخوریارد : 1 پیمانهنمک : 1/4 قاشق چایخوریبکینگ پودر : 1/2 قاشق چایخوریپودر کاکائو : 2/3 پیمانهکره : 1 پیمانهروغن مایع : مقدار کافی

کیک در واقع نوعی دسر است که بطور معمولی در دو مدل کیک اسفنجی کیک سبک و کیک غیر اسفنجی کره ای چرب درست می شود. کیک ها انواع مختلفی دارند کیک یزدی - کیک مافین و...) و در مزه ها و طعمهای مختلفی وانیلی - نارگیلی - شکلاتی و...) و در شکلهای مختلفی درست می شوند. در میان این تنوع زیاد کیک ها، یکی از کیک های پر طرفدار و بسیار خوشمزه که امروزه دوستداران زیادی دارد، کیک براونی است.

این کیک بیشتر بافتی خیس و سنگین تر و متراکم تر از کیک های معمولی دارد و بسیار خوشمزه است. براونی ها خود دو دسته اند دسته اول انهایی هستند که در مواد اولیه انها پودر کاکائو ریخته می شود و دسته دوم انهایی هستند که در مواد اولیه انها شکلات ریخته می شود که رنگ آن ها تیره تر از نوعی است که دارای پودر کاکائو هستند. هم چنین برای تزیین براونی می توان از مواد مختلفی مثل پنیر و خامه و مغز ها و... استفاده کرد. این کیک با دستور ها و با مواد مختلفی درست می شود . از مزایای درست کردن این کیک این است که در زمان اندک 15 دقیقه زمان پخت و با مواد خیلی کم به راحتی  و با همزن دستی درست می شود.

در این مطلب طرز تهیه کیک براونی را که شامل شکر و تخم مرغ و پودر کاکائو و کره و نمک و وانیل و بکینگ پورد و ارد است را برایتان می نویسم و امیدوارم ان را در منزل تهیه کنید و برای عصرانه بعنوان یک دسر خوشمزه همراه با چای و قهوه میل کنید و یا برای کودکان در مدرسه بعنوان میان وعده استفاده کنید و یا برای مجالس و مهمانی ها ان را تهیه کنید.


ابتدا و برای شروع  در تهیه کیک براونی، 1 پیمانه کره ذوب شده را با 1/5 پیمانه شکر داخل یک ظرف می ریزیم و ان ها را با همزن دستی مخلوط می کنیم و هم می زنیم تا خوب مخلوط شوند.

 کیک براونی


سپس در ادامه در این مرحله از تهیه کیک ؛ 4 عدد تخم مرغ را می شکنیم و ان ها را به مواد مرحله قبل کره ذوب شده و شکر اضافه می کنیم و ان ها را با همزن دستی قاطی می کنیم.

 


سپس در ادامه در این مرحله  از پخت کیک، سراغ مواد خشک و پودری می رویم. داخل یک ظرف جداگانه 1/4 قاشق چایخوری نمک و 1 پیمانه ارد و 1/4 قاشق چای خوری وانیل و 1/2 قاشق چای خوری بکینگ پودر را می ریزیم و ان ها را 2 بار الک می کنیم تا بافت کیک در نهایت نرم شود. سپس مواد خشک الک شده را کم کم و مرحله به مرحله به مایه کیک تهیه شده در مرحله قبل اضافه می کنیم و با ان مخلوط می کنیم تا خوب حل شوند و گلوله نشوند و مایه کیک یکدستی حاصل شود. اکنون مایه کیک براونی ما اماده است.ان را کنار می گذاریم و سراغ قالب مناسب می رویم.

 

کیک براونی


سپس در ادامه در این مرحله از تهیه کیک،  داخل یک ظرف و یا سینی فر را با کمی روغن مایع چرب می کنیم و یا  داخل ان را کاغذ روغنی می اندازیم و از مایه براونی تهیه شده در مراحل قبل کف قالب می ریزیم و با دست ان را تکان می دهیم تا مایه کیک بطور یکنواخت کف قالب پخش شود  و ضخامت همه جای یکسان شود. سپس کیک را برای مدت 15 دقیقه در فری که از قبل با حرارت 180 درجه سانتی گراد گرم شده بود ، قرار می دهیم و اجازه می دهیم تا کیک ما بپزد.


سپس در ادامه در این مرحله از پخت کیک، وقتی کیک پخت و بعد از 15 دقیقه،  ان را از فر بیرون می اوریم و فر را خاموش می کنیم. کیک براونی در ظرف مناسب می گذاریم و در صورت تمایل روی ان را با مواد دلخواه تزیین می کنیم. سپس ان را با چاقو برش می دهیم و برای عصرانه با چای و یا قهوه میل می کنیم و یا در مهمانی ها ان را تهیه می کنیم و یا برای میان وعده بچه ها در مدرسه ان را تهیه می کنیم و استفاده می کنیم. نوش جان.

 

کیک براونی

آخرین آموزش ها
برترین ها