haraj logo
جستجو

آبگوشت

مواد لازم :
گوشت گوسفند : 300 گرمنخود : یک پیمانهلوبیا : یک پیمانهپیاز : یک عددسیر : یک عددلیمو عمانی : یک عددسیب زمینی : دو عددمرزه : یک ق غرب : 2 ق غ

امروز می خواهیم در مورد یک غذای اصیل ایرانی به نام آبگوشت با هم صحبت کنیم. این غذا بسیار خوشمزه و لذیذ است و درست کردن آن نیاز به زحمت کمی دارد.
آبگوشت یک غذای اصیل و قدیمی ایرانی است که از زمان های گذشته تا کنون توسط مردم ایران پخته می شود. این غذا به نام ایران در جهان ثبت شده است.
برای تهیه آبکوشت بهتر است از مواد تازه استفاده شود. گوشت گوسفندی استفاده شده در این غذا حتما باید تازه باشد. شما عزیزان می توانید با استفاده از مراحل زیر این غذای خوشمزه را به راحتی در منزل درست کنید.
ما در این جا معمول ترین دستور تهیه آبگوشت را با شما در میان می گذاریم.


در این مرحله برای تهیه و پخت آبگوشت باید نخود و لوبیا ها را از شب قبل خیس کنید تا باد آن ها گرفته شود.

آبگوشت

در این زمان یک قابلمه بزرگ را بردارید. یک عدد پیاز کامل را در آن به صورت نگینی خرد کنید و گوشت را در آن قرار دهید. قبل از این که گوشت را در داخل قابلمه بگذارید آن را به خوبی بشورید و در تکه های کوچک تقسیم نمایید. به اندازه دو لیوان آب ولرم به گوشت اضافه کنید به طوری که آب روی گوشت را به طور کامل بپوشاند.

آبگوشت

در این زمان در یک قابلمه دیگر نخود و لوبیا را به صورت جداگانه بپزید. زمانی که حبوبات به طور کامل پخته شد، آن را به قابلمه گوشت اضافه کنید. قبل از این که حبوبات را اضافه کنید آب آن را به خوبی بگیرید. برای این کار می توانید از آبکش استفاده کنید تا آب حبوبات شما به خوبی گرفته شود.


در این مرحله بعد از این که حبوبات را به گوشت اضافه کردید درب آن را بگذارید تا گوشت شما به خوبی پخته شود.
در این زمان یک عدد پیاز دیگر را به صورت نگینی خرد کنید و در یک تابه به همراه مقداری روغن سرخ نمایید. زمانی که پیاز ها طلایی شدند مقداری زردچوبه به آن اضافه کنید و آن را به خوبی تفت دهید.

آبگوشت

زمانی که پیاز ها طلایی رنگ شدند آن را به قابلمه گوشت اضافه نمایید. در این زمان لیمو عمانی ها را سوراخ کنید و به قابلمه گوشت اضافه نمایید. دقت داشته باشید قبل از این که لیمو عمانی را به قابلمه اضافه می کنید آن را به خوبی بشورید. بعد از این که لیو عمانی را به قابلمه اضافه کردید درب آن را بگذرید تا لیمو عمانی اضافه شده کمی له گردد. در این زمان رب گوجه فرنگی را نیز به قابلمه اضافه کنید و به خوبی هم بزنید تا رب به خوبی در قابلمه حل شود. در این زمان اگر آب آبگوشت شما کم بود می توانید به اندازه یک لیوان آب به آن اضافه کنید. دقت داشته باشید که حتما آب ولرم به آبگوشت اضافه گردد.


در این مرحله زیر آب گوشت را کم کنید و بگذارید تا غذای شما به خوبی جا بیافتد. در این زمان مقداری فلفل سیاه و نمک به غذا اضافه کنید و آن را به خوبی هم بزنید. دقت داشته باشید یکی از مواردی که غذای شما را خوشمزه می کند، مرزه است.
در برخی از دستور پخت ها مرزه را به آبگوشت اضافه نمی کنند اما ما به شما پیشنهاد می کنیم که حتما مرزه را در مرحله آخر به غذای خود اضافه نمایید.
نکته ایی که باید به آن توجه کنید است که حتما برای پخت آبگوشت از مرزه خشک شده استفاده کنید. زیرا مرزه خشک شده طعم و عطر بیشتری دارد. در مرحله آخر سیب زمینی ها را پوست بگیرید و به دو تکه تقسیم نمایید. سیب زمینی ها را بعد از شستن به قابلمه آبگوشت اضافه کنید و درب آن را بگذارید تا سیب زمینی ها به خوبی پخته شوند.

آبگوشت

شما عزیزان می توانید برای درست کردن این غذا بجای رب از خود گوجه فرنگی استفاده کنید.
برای کوبیده این غذا بعد از پخت گوشت و حبوبات آن را از قابلمه خارج کنید و به استفاده از گوشت کوب به خوبی له کنید تا زمانی که کوبیده شما حالتی کش دار پیدا کند. این غذای خوشمزه را در کنار خانواده درست کنید و لذت ببرید. امیدواریم از این مطالب کمال استفاده را داشته باشید. نوش جان.

آبگوشت

آخرین آموزش ها
برترین ها