haraj logo
جستجو

آبگوشت

مواد لازم :
گوشت گوسفند با استخوان : 250 گرمدنبه یا چربی گوسفند : 50 گرملوبیا : نصف لیواننخود : نصف لیوانپیاز : 1 عددگوجه فرنگی : 3 عددرب گوجه : 2 قاشق غذاخوریسیر : 3 حبه کوچکلیمو امانی : 3 عدددارچین : به میزان لازمنمک،فلفل،زردچوبه : به میزان لازمآب : به میزان لازمسیب زمینی : 3 عدد

آبگوشت یکی از غذاهای سنتی، معروف و اصیل ایرانی است که اکثر ایرانی ها و بیشتر آقایان عاشق این غذا میباشند. آبگوشت غذایی است که برای پختن و جا افتادن نیاز به زمان پخت زیادی دارد. گوشتی که برای پخت این غذای خوشمزه استفاده میشود حتما باید استخوان دار باشد. لازم به ذکر است که این غذا در دو مرحله خورده میشود اول آبش را با نان میخورند سپس گوشت و حبوبات را کوبیده و با نان یا بدون نان میخورند. سبزی و پیاز هم در کنار این غذای خوشمزه نقش بسزایی دارد. حالا به سراغ طرز پخت آبگوشت میرویم امیدوارم لذت ببرید.


پیاز را ریز خرد میکنیم، گوجه فرنگی ها را از وسط به دو نیم تقسیم میکنیم، گوشت را تکه تکه میکنیم و دنبه را هم از وسط نصف میکنیم، سیرها را ریز خرد میکنیم.


داخل قابلمه از نصف بیشتر آب میریزیم  و سپس گوشت، دنبه، نخود، لوبیا، سیر، پیاز، گوجه فرنگی را داخلش ریخته و میگزاریم تا با حرارت زیاد بجوشد.


بعد از جوشیدن نمک و فلفل و زردچوبه اضافه میکنیم و در قابلمه را گذاشته و شعله را کم میکنیم تا با حرارت ملایم آرام به مدت 2 ساعت بپزد.


بعد از 2 ساعت پختن سیب زمینی ها را که از وسط برش داده ایم اضافه میکنیم و همینطور لیموامانی ها را اضافه میکنیم.


رب گوجه و دارچین را هم اضافه میکنیم و اجازه میدهیم یک ساعت هم آبگوشت بپزد.

آبگوشت


دنبه را درآورده و با گوشکوب له کنین و داخل آبگوشت بریزین.


بعد از حدود سه ساعت آبگوشت ما آماده خوردن است. نوش جان

آبگوشت

آخرین آموزش ها
برترین ها