haraj logo
جستجو

آب گوشت

مواد لازم :
گوشت گوسفندی : 500 گرمپیاز : یک عدد بزرگسیب زمینی : یک عدد بزرگدارچین : به مقدار لازمنمک و فلفل وزرد چوبه : به مقدار لازمهویج : دو عدد کوچکآب : به مقدار لازملوبیا چیتی : یک پیمانهلیمو امانی : دو عددرب گوجه فرنگی : دو قاشق غذا خوری

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز 

آب گوشت یک غذای اصیل و مقوی است که شامل اکثر ویتامین ها و سرشار از پروتیئن می باشد لااقل در هر خانه ای باید ماهی یک بار درست کرد زیرا برای بچه ها ی عزیز بسیار مفید است و البته اگر آب گوشت درست می کنیم حتما باید از گوشت گوسفندی به همراه دنبه به صورت جداگانه استفاده کرد تا آبگوشت چرب و خوش مزه ای شود و بیشتر طعم آب گوشت از مزه ی گوشت آن است که اگر دنبالیچه گوسفند هم استفاده کنید که عالی می شود و بسیار خوش مزه است که البته من استفاده نکردم.


ابتدا لوبیا چیتی را از یک شب قبل خیس می کنیم تا کاملا باد موجود در آن گرفته شود و خوب بپزد البته اگر دوستی ناراحتی معده دارند می توانند بعد از خیس کردن پوست آن را بگیرند..

آب گوشت


سپس گوشت گوسفند را تهیه می کنیم و می شوییم و داخل قابلمه میریزیم و سپس پیاز را خرد کرده و داخل آن میریزیم و بعد از آن زردچوبه و فلفل را اضافه می کنیم  بعد آب را اضافه می کنیم ، تا روی گوشت را بگیرد و بعد رب را اضافه می کنیم و خوب با هم ترکیب می کنیم و زیر شعله را زیاد میکنیم تا به جوش بیاید و میتوانیم رب را یک یا دو ساعت بعد اضافه کنیم. که من همان اول اضافه کردم ...و سپس هویج را پوست می گیریم  و می شوییم و از وسط نصف می کنیم و بعد داخل آن میریزیم . بعد از اینکه آب آن جوش آمد زیر شعله را کم می کنیم تا جا بیفتد..


بعد از دو تا سه ساعت لیمو امانی را با  چند چنگال سوراخ می زنیم و داخل آب گوشت می ریزیم و سپس نمک را اضافه می کنیم و بعداز آن دارچین را اضافه میکنیم..

آب گوشت


یک ساعت مانده تا شعله گاز را خاموش کنیم سیب زمینی را  خوب می شوییم و اضافه می کنیم . سپس همه چیز که خوب جا افتاد دیگر آب گوشت ما آماده است. ((نکته اینکه آب گوشت معمولا 5تا 6 ساعت زمان میبرد تا خوب جا بیفتد.))

آب گوشت


مرحله آخر سرو کردن این غذای سنتی است... ابتدا  آب ،آب گوشت را داخل کاسه های مورد نظر می ریزیم.سپس داخل  آب آب گوشت نان سنگک یا بربری تریت میکنیم یا نان را خرد می کنیم و داخل آن می ریزیم، و میل می کنیم ..

بعد از آن صبر می کنیم تا مواد داخل آب گوشت که کمی خنک شد پوست سیب زمینی را گرفته و لیمو امانی را بیرون از قابلمه می گذاریم و کمی از آب آن را داخل مواد میریزیم و استخوانهای گوشت را هم می گیریم و همه را با هم شروع به کوبیدن آن می کنیم .{ گوشت کوبیده ی } ما آماده است... که آن را هم با نان سنگک میل می کنیم..

آب گوشت

آخرین آموزش ها
برترین ها