haraj logo
جستجو

پیتزا بروکلی بدون خمیر

مواد لازم :
بروکلی ریز خرد شده : 2 فنجانبروکلی درشت خرد شده : یک فنجانسیب زمینی رنده شده : سه پیمانهپنیر چدار رنده شده : یک پیمانهنمک : نصف ق غفلفل : به مقدار لازمروغن زیتون : یک ق غتخم مرغ : 6 عددگوجه فرنگی : یک عددپیاز : یک عددچدار : نصف پیمانهخامه : 2 ق غفلفل : یک چهارم ق چ

سلام کدبانوها.پیتزاهای بدون خمیر شاید یک مدل غذا بین پیتزا و کوکو هست.مزه ش به کوکو شبیه تره و ظاهرش به پیتزا نزدیکتره.شما میتونید از هر ترکیبی برای این مدل غذاها استفاده کنید و دست به خلاقیت بزنید.موادی که دوست دارید رو ترکیب کنید و از طعم های جدیدی که ساختین لذت ببرین.


2 پیمانه بروکلی ریز ریز خرد شده رو با 3 پیمانه سیب زمینی خام رنده شده ترکیب کنید.یک پیمانه پنیر چدار رنده شده رو بهش اضافه کنید.نصف قاشق غذاخوری نمک و یک چهارم قاشق غذاخوری فلفل بهش بزنید و حسابی مخلوط کنید.

مرحله دوم طرز تهیه و پخت پیتزا بروکلی بدون خمیر:

کف یک قالب کمربندی رو با یک قاشق روغن زیتون چرب کنید.روغن رو به همه جای قالب بمالید.مواد رو کف قالب پهن کنید و با قاشق یا کف یک لیوان مواد رو فشرده و صاف کنید.قالب رو در فری با دمای 350 درجه فارنهایت یا 170 درجه سانتی گراد به مدت 45 دقیقه قرار بدید.

 پیتزا بروکلی بدون خمیر

پیتزا بروکلی بدون خمیر

مرحله سوم طرز تهیه و پخت پیتزا بروکلی بدون خمیر:

در ظرفی 6 تا تخم مرغ بشکنید و هم بزنید.یک پیمانه بروکلی درشت خرد شده رو با یک عدد گوجه خرد شده بهش اضافه کنید.یک عدد پیاز رو ریز خرد کنید و با نصف پیمانه چدار رنده شده و 2 قاشق خامه در ظرف بریزید.نصف قاشق چایخوری نمک و به میزان دلخواه فلفل اضافه کنید.مواد رو به خوبی ترکیب کنید.

مرحله چهارم طرز تهیه و پخت پیتزا بروکلی بدون خمیر:

قالب رو از فر در بیارید و این مایع رو روی مواد پخته توی قالب بریزید و پهنش کنید.قالب رو به مدت 25 دقیقه با دمای 180 درجه سانتی گراد در فر بذارید.

بعد از این زمان قالب رو باز کنید و پیتزا رو برش بزنید.نوش جان

 پیتزا بروکلی بدون خمیر

پیتزا بروکلی بدون خمیر

آخرین آموزش ها
برترین ها