haraj logo
جستجو

آکاراجه برزیلی

مواد لازم :
پیاز متوسط : 3 عددمیگو : 600 گرمروغن زیتون : 3 قاشق غذا خوریلوبیا چشم بلبلی : پخته یک لیوانسیر : 2 حبهفلفل قرمز : 1 عددآرد : 3 قاشق غذا خوریروغن : به مقدار کافینمک و فلفل : به مقدار دلخواه

طرز تهیه مواد پرکننده: در ابتدا پیاز را به ورقه های نازک تبدیل کنید و همراه روغن زیتون در تابه ریخته و تفت دهید. شعله اجاق را روی متوسط بگذارید سپس نمک و فلفل پاپریکا را ریخته و تفت دهید. حرارت باید ملایم باشد تا به رنگ قهوه ای یا طلایی درآید. حدود 15 دقیقه زمان، برای تهیه مواد داخل این غذای خوش طعم و لذیذ کافی می باشد.

حال میگوها را در تابه ریخته و خوب تفت دهید تا صورتی رنگ و ترد شود سپس تابه را از روی اجاق برداشته و به میزان کافی نمک و فلفل بریزید.

طرز تهیه خمیر: لوبیا چشم بلبلی، پیاز و سیر (باید خرد شده باشد) را درون مخلوط کن بریزید. ضمن جدا کردن دانه و دم فلفل تند آنها را درون غذاساز ریخته و خوب با هم قاطی کنید (در صورت نیاز یک یا دو قاشق آب یا آب مرغ بریزید). آرد را به میزانی که خمیر بتواند فرم بگیرد را اضافه کنید سپس خمیر را به 15 قسمت تقسیم کرده و با دست آن را گرد یا بیضی شکل کنید. روغن را در قابلمه کوچک جهت سرخ کردن خوب داغ کنید و خمیرها را درون آن سرخ کنید تا به رنگ قهوه ای تبدیل شود. حال آنها را از روغن دربیاورید و برای گرفتن روغن اضافی از حوله کاغذی استفاده کنید یعنی آنها را روی حوله قرار داده و از بغل آن را باز کنید و مواد پر کننده را داخل بریزید و بعد نوش جان کنید.

 آکاراجه برزیلی

آخرین آموزش ها
برترین ها