haraj logo
جستجو

سیب زمینی ابپز با ذرت

مواد لازم :
سیب زمینی : 2 عددذرت پخته شده : 200 گرمنمک : به مقدار لازمروغن : به مقدار لازم


ابتدا در مرحله اول دو عدد سیب زمینی را به خوبی می شوریم تا الودگی های پوست ان برطرف شود و سپس در یک قابلمه کوچک به همراه مقداری اب سیب زمینی ها را داخل قابلمه اب می گذاریم و روی حرارت اجاق گاز قرار می دهیم تا کاملا پخته و نرم شود .

سیب زمینی ابپز با ذرت


در این مرحله مقداری ذرت اماده شده را که به ان ذرت مکزیکی می گویند در یک ظرف جداگانه به همراه مقداری اب روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار می دهیم تا کاملا ذرت هم پخته و نرم شوند و برای صبحانه اماده شوند.

سپس بعد از اینکه سیب زمینی ها کاملا نرم و پخته شدند ان ها را از روی حرارت اجاق گاز بر می داریم تا کمی سرد شوند و سپس شروع به پوست کندن سیب زمینی ها می کنیم و ان ها را به طور جداگانه داخل یک ظرف کوچک می ریزیم و به خوبی له می کنیم تا کاملا یکدست شود


در این مرحله بعد از اینکه سیب زمینی ها را کاملا له کردیم ذرت هایی را هم که از قبل اماده کرده بودیم را به ظرف سیب زمینی له و نرم شده اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم تا کاملا با هم مخلوط شوند و جذب هم شوند .

سپس در یک تابه مقداری روغن می ریزیم و بعد از داغ شدن روغن مخلوط سیب زمینی و ذرت پخته شده را به ان اضافه می کنیم و به خوبی هم می زنیم تا مخلوط شوند و بعد از چند دقیقه از روی حرارت بر می داریم و غذا اماده است . نووووش جاااان

 

در کنار سیب زمینی ابپز و ذرت می توانیم از گوجه فرنگی و سبزی تازه برای  خوردن استفاده کنیم .

سیب زمینی ابپز با ذرت

آخرین آموزش ها
برترین ها