haraj logo
جستجو

بستنی کاستارد شکلات تلخ

مواد لازم :
تخم مرغ : 2 عددزرده تخم مرغ : 4 عددشیر : 2 پیمانهشکلات چیپسی : 115 گرمشکر : 1 پیمانهپودر کاکائو : 1/3 پیمانهخامه پرچرب : 2 پیمانهوانیل : 1/4 پیمانه

به نام خدا


ابتدا شکلات چیپسی خرد شده را درون ظرف مناسبی ریخته و آماده کنار می گذاریم.

 

پودر کاکائو و نصف شکر را مخلوط کرده و در ظرف مناسبی ریخته و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم سپس کم کم شیر اضافه کرده و همزمان هم می زنیم بعد خامه را اضافه کرده و مجددا هم می زنیم تا مواد خوب مخلوط شوند وقتی شروع به جوشیدن کرد 2 دقیقه بعد از روی حرارت برداشته تا کمی از حرارت آن کاسته شود هر از گاهی هم بزنید تا روی آن نبندد.

کاستارد


در ظرف دیگری زرده تخم مرغ ها و تخم مرغ ها کامل را هم زده و باقی مانده شکر را اضافه کنید و با هم زن برقی خوب هم زده و مقداری از مخلوط شکر و پودر کاکائو سرد شده را اضافه کرده و هم بزنید.

کاستارد


شکلات چیپسی خرد شده را درون ظرفی ریخته و بعد باقیمانده مخلوط شکر و پودر کاکائو را اضافه کنید و هم بزنید تا شکلات ها آب شوند و مایه یکدستی ایجاد شود.

 


مخلوط تخم مرغ ها و مخلوط شده شکلات چیپسی یعنی مواد مرحله سه و چهار را با هم مخلوط کرده و وانیل را نیز اضافه می کنیم و با هم زن خوب هم می زنیم و بعد داخل ظرف درب داری ریخته و به مدت 5 الی 6 ساعت در فریزر می گذاریم تا خوب ببندد می توانید 1 ساعت در بستنی ساز بگذارید.

نوش ... جان ...

 

آخرین آموزش ها
برترین ها