haraj logo
جستجو

بیسکوییت

 

مواد لازم :
کره 250 گرم شکر 1/2 لیوانآرد گندم 2 و نیم لیوان

مدت زمان آماده سازی : ۲۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۲۵ دقیقه

زمان کل : ۵۰ دقیقه

عکس

 

 

بیسکوییت شورت برد

 

شورت برد به نوعی از بیسکوئیت ها گفته میشود که منسجم هستند و در تهیه آنها از شکر ، کره و آرد جو استفاده میشود. البته امروزه بدلیل راحتی کار استفاده از آرد گندم رایج تر میباشد و برای تنوع بخشیدن به طعم و بافت آن از آرد ذرت و آرد برنج هم استفاده میشود.

 

بافت این بیسکوییت شبیه خرده نان است. در این نوع بیسکوییت ها از بکینگ پودر و جوش شیرین استفاده نمیشود که باعث ایجاد بافت متفاوت در ان میشود و همچنین به علت نداشتن تخم مرغ در دستور بیسکوییت بدست آمده منسجم میباشد و شکل ظاهری را در اثر ضربه و فشار حفظ میکند.

 

تصویر

 

طرز تهیه : فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود.

 

کره را در دمای اتاق قرار دهید تا نرم شود. سپس بهمراه شکر داخل کاسه ای بریزید و با همزن بزنید تا بافتی نرم و کرمی پیدا کند. آرد را کم کم اضافه کنید و با دست مخلوط کنید تا زمانی که خمیر یکدست شود.

 

تصویر

 

خمیر را داخل قالب بریزید و با فشار دست و به ضخامت 1 سانتیمتر پهن کنید. با چاقو خمیر را به قسمت های مساوی برش بزنید سپس با چنگال روی خمیر شکل بیندازید ( میتوانید خمیر را با قالب شیرینی قالب بزنید یا به هر شکلی که دوست دارید حالت دهید و سپس در سینی قرار دهید ).

 

سینی خمیر را به مدت 15 دقیقه داخل یخچال قرار دهید تا خمیر استراحت کند و سرد شود ( میتوانید در صورت تمایل روی خمیر را با زرده تخم مرغ برس بزنید یا روی انها پودر قند بپاشید ).

کنافه شکلاتی

 

عکس

 

سینی خمیر را پس از استراحت داخل فری که از قبل روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 15 20 دقیقه قرار دهید تا بیسکوییت ها کرم رنگ شوند. پس از پخت بیسکوییت ها را از فر خارج کنید و اجازه دهید خنک شود سپس از قالب خارج نمایید.

 

میتوانید این بیسکوییت های خوشمزه را ساده میل کنید یا با پودر قند ، شکلات آب شده و تزیین و سرو کنید.

 

نکته ها : این بیسکوییت ها تا 1 هفته در دمای محیط قابل نگهداری میباشند. در تهیه این شیرینی حتما باید از کره استفاده شود و هرگونه روغن دیگری مانند روغن جامد و روغن قنادی و قابل استفاده نیست.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها