haraj logo
جستجو

بیسکوییت شورت برد

 

مواد لازم :
آرد 2 و 1/4 لیوانکره خرد شده 1 لیوانپودر چای سبز 2 قاشق غذاخوریپودر قند یا شکر دانه ریز 1/2 لیواننمک 1/8 قاشق چایخوری

مدت زمان آماده سازی : ۲۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۲۰ دقیقه

زمان کل : ۴۵ دقیقه

تصویر

 

 

بیسکوییت شورت برد چای سبز

 

 

 

عکس

 

طرز تهیه : پودر قند و پودر چای سبز را مخلوط کنید. کره را که در دمای اتاق نرم شده است داخل کاسه ای بریزید و با همزن بزنید تا یکدست شود؛ سپس مخلوط پودر قند و چای سبز را کم کم اضافه کنید و بزنید تا بافتی نرم و کرکی پیدا کند.

 

عکس

 

آرد و نمک را باهم مخلوط کنید و کم کم به مخلوط کره اضافه کنید و با دور کند همزن بزنید تا بافتش مانند خرده نان شود. سپس با دست ورز دهید تابه شکل خمیری نرم و یکدست شود.

 

تصویر

 

خمیر را با کمک وردنه روی سطح کار به ضخامت 1 بند انگشت پهن کنید. با استفاده از قالب گل یا هر قالب دیگری که دارید خمیر را قالب بزنید. سپس در فر با دمای 180 درجه سانتیگراد که از قبل روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 15 دقیقه قرار دهید تا بیسکوییت ها بپزند.

 

عکس

 

پس از اینکه انتهای بیسکوییت طلایی شد بیسکوییت آماده است. پس از پخت سینی بیسکوییت ها را از فر خارج کنید و اجازه دهید خوب سرد شوند سپس از سینی خارج و سرو کنید ( در صورت تمایل بیسکوییت ها را به کمی کره آغشته کنید و در پودر قند بزنید ).

 

نکته ها : این بیسکوییت در ظرف دربسته تا چند روز قابل نگهداری و مصرف میباشد ، در صورت تمایل میتوانید 3 زرده تخم مرغ را همزمان با پودر قند اضافه کنید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها