haraj logo
جستجو

غوره بادمجان با مرغ

مواد لازم :
فلفل دلمه ای : 2 عددران مرغ : 2 عددبادمجان : 4 عددپیاز : 2 عددغوره : 200 گرمزعفران دمکرده : یک قاشق غذاخوریروغن : به مقدار لازمنمک و زردچوبه : به مقدار لازمگوجه فرنگی : 4 عدد


بادمجان ها را پوست می گیریم و از وسط به دو نیم تقسیم می کنیم و روی آنها نمک پاشیده،کنار می گذاریم تا حدود یک ساعت بگذرد.


در ظرفی روغن را داغ می کنیم و بادمجان ها را در آن سرخ می کنیم. هردو طرف باید سرخ شود. وقتی که سرخ شد، آن ها را روی دستمال تمیزی می چینیم تا روغنشان گرفته شود.

غوره بادمجان با مرغ


فلفل دلمه ای را خرد می کنیم. یک دانه پیاز را به چهار قسمت تقسیم می کنیم و در هم مخلوط می کنیم. ران مرغ را اضافه کرده و روی آن نمک و زردچوبه می پاشیم. روی مواد را آب می ریزیم تا حدی که رویش را بپوشاند. بعد از جوشیدن آب، درب ظرف را می بندیم و با شعله ملایم حدود 40 دقیقه صبر می کنیم تا مرغ بپزد. اگر زودتر از این زمان مرغ پخته شد آن را بر می داریم تا وا نرود و شکل غذا را بد نکند. بعد از پخت مرغ ، آب آن را در ظرفی جداگانه می ریزیم.

 غوره بادمجان با مرغ


در ماهیتابه کمی روغن می ریزیم. بعد از گرم شدن روغن، مرغ را اضافه می کنیم و گوجه فرنگی را نصف کرده و کنار مرغ می چینیم تا سرخ شوند. بعد از سرخ شدن کمی زعفران دمکرده هم روی مرغ می ریزیم. بعد از سرخ شدن مرغ و گوجه، آن ها را از ماهیتابه بیرون می آوریم و یک دانه پیاز و فلفل دلمه ی خلالی شده را بجای آن ها داخل ماهیتابه می ریزیم و شروع می کنیم به تفت دادن.

غوره بادمجان با مرغ


غوره را روی پیاز های سرخ شده می ریزیم و کمی تفت می دهیم بعد آب مرغ را اضافه می کنیم. کمی که جوشید، مرغ و گوجه و بادمجان ها را به ماهیتابه انتقال می دهیم. بعد از سه دقیقه غذا آماده است.

 غوره بادمجان با مرغ

آخرین آموزش ها
برترین ها