haraj logo
جستجو

کیک توت با شکلات سفید

 

مواد لازم :
زرده ی تخم مرغ 6 عددشیر 240 میلی لیترعصاره یا اسانس وانیل 1 قاشق چایخوریآرد آماده 390 گرمشکر 240 گرمکره ی نرم شده 120 گرمشکلات سفید ذوب شده 165 گرمشکلات سفید ذوب شده 285 گرمتوت های تابستانی مخلوط 480 گرم

مدت زمان آماده سازی : ۱۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۴۵ دقیقه

زمان کل : ۶۰ دقیقه

برای : ۱۰ نفر

عکس

کیک توت با شکلات سفید

طرز تهیه : فر را از قبل تا دمای 180 درجه سانتیگراد گرم کنید. دو قالب کیک کمر بازشوی گرد 23 سانتی متری را با کره چرب کنید و کف آن را کاغذ پوستی قرار دهید. 

 

برای تهیه ی کیک زرده های تخم مرغ، 60 میلی لیتر شیر و وانیل را در کاسه ای مخلوط کنید. کره و بقیه شیر (180 میلی لیتر) را بیفزایید. آن را 3 تا 4 دقیقه با سرعت پایین بزنید تا زمانی که به خوبی ادغام شوند. مخلوط تخم مرغ را به شکل تدریجی در سه قسمت اضافه کنید، آن را هر دفعه به خوبی بزنید. شکلات ذوب شده را اضافه کرده و حدود 2 دقیقه مخلوط کنید. مخلوط را در قالب بریزید.

 

کیک را به مدت 35 تا 40 دقیقه بپزید، یا تا زمانی که اگر سیخ چوبی را در مرکزآن فرو کنید تمیز بالا بیاید. پیش از آنکه کیک را روی رک برگردانید تا کاملا سرد شود بگذارید به مدت 10 دقیقه خنک شود. 

 

برای مواد داخل آن و تزئین روی کیک، یک سوم شکلات ذوب شده ی گرم را با استفاده از یک کفگیر بزرگ روی یک لایه کیک بمالید. توت ها را روی آن بگذارید، مقداری را برای تزئین روی کیک نگه دارید، کیک دوم را روی آن بگذارید و با بقیه ی شکلات سفید ذوب شده روی آن را بپوشانید. آن را با بقیه ی توت های باقی مانده تزئین کرده و سرو کنید.  

 

آخرین آموزش ها
برترین ها