haraj logo
جستجو

فلافل چغندر فلافل فلافل قرمز با چغندر

فلافل چغندر

مواد لازم :
نخود خیس خورده 4 پیمانهچغندر رنده شده 1 پیمانهپیاز کوچک 1 عددگشنیز خرد شده 1/4 پیمانهجعفری خرد شده 1/4 پیمانهسیر خرد شده 2 حبهآرد 6 قاشق غذاخوریبیکینگ پودر 2 قاشق چایخوریزیره سبز 1 قاشق چایخورینمک 1 قاشق چایخوریفلفل 1/4 قاشق چایخوریروغن برای سرخ کردن

مدت زمان آماده سازی : ۱۰ دقیقه

مدت زمان پخت : ۲۵ دقیقه

زمان کل : ۳۵ دقیقه

برای : ۴ نفر

عکس

 

دستورهای مختلفی برای تهیه فلافل وجود دارند اما این بار با یک دستور خاص و متفاوت روبرو هستیم. فلافل چغندر بسیار زیبا و قرمز رنگ است و همان‌طور که از اسمش پیداست در آن از چغندر استفاده شده است. چغندر علاوه بر خواص فوق‌العاده‌ای که دارد چنان رنگ قرمز تیره‌ای دارد که افزودن مقدار کمی از آن به غذا آن را بسیاز زیبا می‌کند. در ضمن چغندر باعث می‌شود فلافل طعم خاصی پیدا کند و آبدارتر شود. فلافل چغندر را حتماً باید امتحان کنید. به ویژه اگر گیاهخوار هستید یا تصمیم دارید بیشتر از غذاهای گیاهی در برنامه غذایی خود استفاده کنید این غذا به شما توصیه می‌شود.

 

طرز تهیه: نخودها را از شب قبل داخل مقدار زیادی آب خنک بریزید بگذارید تا صبح خوب خیس بخورد. برای تهیه خمیر فلافل، اول نخودها را آبکش کنید و داخل غذاساز بریزید.

 

یکی دو بار پالس بزنید تا نخودها کمی خرد شوند. سپس بقیه مواد را اضافه کنید و مجدداً بزنید تا با هم مخلوط شوند. آنقدر پالس بزنید تا مواد تقریباً یک‌دست شوند و نخودها خیلی ریز شوند (ولی آنقدر نزنید که حالت پوره پیدا کند).

 

تصویر

 

حال خمیر را با قالب فلافل قالب بزنید. اگر قالب ندارید می‌توانید از اسکوپ‌ساز کوچک یا قاشق اندازه‌گیری استفاده کنید. خمیر را قاشق قاشق بردارید و با فاصله روی دیس یا سینی بچینید. برای کثیف نشدن ظرف می‌توانید روی آن کاغذروغنی بکشید.

 

تصویر

 

سپس روی هر کدام از اسکوپ‌های خمیر کمی با دست فشار بدهید تا سطح آن صاف شود و به شکل مرسوم فلافل در بیاید.

 

طرز تهیه خورش ساک

تصویر

 

تابه‌ای را روی شعله بگذارید و مقداری روغن گیاهی در آن بریزید تا داغ شود. وقتی روغن داغ شد به آرامی فلافل‌ها را داخل آن بچینید. هر طرف را ۲ ۳ دقیقه سرخ کنید تا آماده شود. سطح فلافل چغندر باید ترد و برشته و داخل آن باید نرم باشد.

 

عکس

 

فلافل چغندر را با سس انبه یا با هر سس دیگری که دوست دارید سرو کنید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها