haraj logo
جستجو

راویولی گوشت گاو و ژامبون با سس فلفل قرمز دلمه ای

مواد لازم :
گوشت چرخ کرده : 125 گرمپیاز : 1 عددژامبون : 1 برشسیر : 1 حبهجعفری : 1 قاشق غذاخوریجوز هندی : 1/4 قاشق چایخوریلفاف ونتون : 250 گرمسفیده تخم مرغ : 1 عددکره : 100 گرمآرد : 2 قاشق غذا خوریآب : 1 پیمانهپیازچه : 2 عددفلفل دلمه ای قرمز : 2 عدد

اگر پاستای راویولی آماده در دسترس دارید میتوانید یک بسته 500 گرمی را تهیه کنید و در آب جوش آن را نرم کنید اگر در دسترس نبود با استفاده از یک بسته 250 گرمی لفاف ونتون این غذا را تهیه نمایید .برای این کار پیاز, ژامبون و جعفری را خرد نمائید و سیر را رنده و جوز را هم  آسیاب نمائید. گوشت چرخ کرده گاو را با این مواد به خوبی مخلوط نمائید تا یکدست شوند. سفیده تخم مرغ را هم بزنید و روی یکی از لفاف­ های ونتون بمالید. در هر چارک لفاف 1/2 قاشق چایخوری از مخلوط آماده شده بریزید. دومین لفاف را روی آن قرار دهید. لبه ­های دو لفاف را فشار دهید تا سفت و محکم شوند. حالا دو لفاف به هم پیوسته دارید که در4قسمت آن مغزی ریخته اید آنها را از بین مغزی ها برش دهید تا 4 تا مربع به دست آورید و لبه­ ها را صاف کنید بقیه لفاف های ونتون را نیز به این شکل تبدیل به راویولی نمایید. بعد از اتمام این کار سس فلفل دلمه ای قرمز را تهیه کنید چون راویولی با سس فلفل دلمه ­ای لذیذتر میشود..

 40 گرم از کره را درون ماهی تابه روی حرارت قرار دهید تا آب شود. آرد را درون ماهی تابه بریزید تا اندکی تفت داده شود. سپس ماهی تابه را از روی حرارات بردارید کره باقیمانده را به همراه آب آرام آرام به محتویات ماهی تابه اضافه نمائید. سپس مجدداً مخلوط را روی حرارت قرار دهید تا سس بجوشد و غلیظ شود. در پایان فلفل دلمه ­ای قرمزی را ورقه ورقه نمائید و پیازچه را خرد کنید آنها را به مخلوط اضافه کنید و به مدت یک دقیقه با حرارات ملایم بجوشانید.

این خوراک را می­توانید سه ساعت جلوتر هم تهیه کنید و روی آن را بپوشانید و در یخچال نگهداری نمائید. برای پختن سس می­توانید از مایکرویو هم استفاده کنید.

راویولی گوشت گاو و ژامبون با سس فلفل قرمز دلمه ای

آخرین آموزش ها
برترین ها