haraj logo
جستجو

خورشت لوبیاچیتی

مواد لازم :
لوبیا چیتی : یک پیمانهگوشت گوسفند : یک بستهرب گوجه : 3قاشق غذاخوریپیاز : 1عدد بزرگنمک و فلفل : به مقدار لازمزردچوبه : 1 قاشق چایخوریادویه کاری : 1 قاشق چایخوریآبلیمو : یک قاشق غذاخوریروغن : به مقدار لازمآب : یک لیترپودر لیمو عمانی : یک قاشق غذاخوری


برای درست کرده این خورشت ساده ولی خوشمزه باید از 24 ساعت قبل لوبیاها را درآب خیس کنید و در طی این 24 ساعت چندین بار آب آن را تعویض کنید تا نفخ آن گرفته شود.


پیاز را رنده یا خرد کرده در مقداری روغن کمی تفت دهید سپس گوشت خورشتی را به آن اضافه و سرخ کنید. (می توانید از گوشت چرخ کرده نیز استفاده کنید. به این صورت که گوشت چرخ کرده را با یک عدد پیاز رنده شده، نمک، زردچوبه و ادویه خوب مخلوط کرده ورز می دهیم سپس آن را به شکل گلوله های کوچک درآورده در پیازداغ سرخ می کنیم.)

خورشت لوبیاچیتی


پس از سرخ شدن گوشت ها  3قاشق رب گوجه فرنگی را اضافه نموده تفت می دهیم تا بوی خامی رب گرفته شود. و بعد زردچوبه و ادویه را به آنها می افزاییم و خوب تفت می دهیم. لوبیاها را نیز اضافه کرده و دو لیوان آب در آن میریزیم. ابتدا زیر شعله را زیاد میکنیم تا جوش بیاید سپس آن را کم می کنیم. درب قابلمه را می گذاریم تا گوشت و لوبیاها بپزند.

خورشت لوبیاچیتی


پس از یک ساعت و نیم درب آن را باز کرده نمک را به آن اضافه می کنیم و همچنین برای ترش شدن خورشت یک قاشق غذاخوری ابلیمو یا یک قاشق غذاخوری پودر لیمو عمانی اضافه می کنیم. درب قابلمه را نیمه باز می گذاریم تا خورشت جا افتاده و به اصطلاح روغن بیندازد. پس از نیم ساعت خورشت آماده است.

خورشت لوبیاچیتی

 

آخرین آموزش ها
برترین ها