haraj logo
جستجو

آب جوانه ی حبوبات

مواد لازم :
جوانه : 1 پیمانهآب : 4 پیمانه

نوشیدنی جوانه نتیجه ی عمل تخمیر است که معمولا از جوانه های گندم یا کینوا (خاویار گیاهی) برای تهیه آن استفاده میشود، اما با استفاده از این روش شما میتوانید از تمام جوانه هایی که مایل هستید یک نوشیدنی سالم و مقوی به دست آورید. بسته به نوع غله و حبوباتی که استفاده میکنید طعم این نوشیدنی متفاوت است، اما معمولا طعمی ترش و ملایم دارد. به علاوه این نوشیدنی مملو از آنزیم و پروبیوتیک ها است که هم در هضم غذا مفید است و هم در پاکسازی روده ها موثر است. همچنین برای افرادی که مشکل یبوست دارند به شدت این نوشیدنی توصیه میشود.

تهیه این نوشیدنی اگرچه کمی وقت گیر است اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد. هنگام آماده کردن آن چند نکته را باید دقت کنید که خدایی نکرده تمام زحمات شما از بین نرود. اول اینکه مراقب باشید جوانه های شما به هیچ وجه بو نگیرند. به این منظور آب آن ها را در روز 3 تا 4 بار عوض کنید. هر بار در آبکش ریخته وآبکشی کنید. اگر روی خاک دانه ها را بکارید کمتر احتمال ایجاد بوی بد جوانه وجود دارد. دوم اینکه پارچه و ظرفی که انتخاب میکنید کاملا تمیز و عاری از هر گونه لکه یا آلودگی باید باشد. نکته ی سوم این است که مطمئن باشید به این حبوبات و نوشیدنی حاصل از آنها حساسیت نداشته باشید.

برای آماده کردن این نوشیدنی ابتدا یک پیمانه جوانه را با 4 لیوان آب تسویه شده در یک شیشه ی درب دار بریزید و درب آن را محکم ببندید. دور تا دور شیشه را نیز با یک پارچه ی کنفی که نور به آن نرسد بپوشانید. این شیشه را در جایی دور از نور خورشید و در دمای معمولی اتاق قرار دهید. اگر میخواهید میزان ویتامین B موجود در آن بیشتر شود چند بار به مدت 5 دقیقه شیشه را مقابل نور خورشید قرار دهید. بعد از سه روز نوشیدنی شما آماده است. ابتدا از آن بچشید اگر بوی بد نداد و هیچ علامتی از کپک یا آلودگی در آن نبود، با خیال راحت ظرف آن را عوض کنید و در یخچال نگهداری کنید اما عمر آن بیشتر از 6 روز نیست پس هرچه سریعتر آن را مصرف کنید.

سلامتی شما آرزوی ما است.

آب جوانه ی حبوبات

آخرین آموزش ها
برترین ها