haraj logo
جستجو

لوبیاپلو با گوشت تکه ای

مواد لازم :
برنج : 3 پیمانهگوشت : 300گرمپیاز : 1 عددلوبیا سبز : 400گرمرب گوجه فرنگی : 2 قاشق غذاخوریدارچین : 1 قاشق مربا خورینمک فلفل : مقدار کافیروغن مایع : مقدار کافیزعفران دم کرده : 1 قاشق غذاخوریپودر کاری : 1 قاشق مربا خوریکره : مقدار لازم

لوبیا پلو از غذاهای خوشمزه و مخلوط است که بیشتر در فصل بهار که فصل لوبیا سبز است اماده می شود. اما با فریز کردن لوبیا سبز می توان این غذای خوشمزه را در همه فصول تهیه کرد. استفاده از لوبیای سبز جوان و تازه غذا را خوشمزه تر می کند. برخی افراد در لوبیا پلو برای بهتر شدن طعم آن از زیره  و برخی نیز از هویچ رنده شده استفاده می کنند که سلیقه ای است. لوبیا پلو با گوشت چرخ کرده و نیز با گوشت مرغ هم قابل تهیه است. این غذای مخلوط هم برای ناهار و هم برای شام قابل استفاده است. اما بیشتر در وعده ناهار استفاده می شود.


ابتدا یک عدد پیاز تقریبا بزرگ را شسته و با چاقو پوست می کنیم. سپس پیاز را با چاقو به صورت بسیار ریز و نگینی خرد می کنیم. داخل یک ماهی تابه به مقدار کافی روغن مایع می ریزیم و پیاز را داخل روغن تفت می دهیم و کمی نمک هم به پیاز اضافه می کنیم. منتظر می شویم تا پیاز کمی طلایی شود. 


 وقتی کمی پیاز طلایی شد، سپس 300 گرم گوشت را با آب می شوریم و با ساطور خرد می کنیم. گوشت خرد شده را به داخل پیاز ها می ریزیم و تفت می دهیم تا رنگ گوشت تغییر کند. حالا کمی زرد چوبه و 2 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی همراه با ا قاشق مربا خوری پودر کاری و دارچین داخل تابه گوشت و پیاز می ریزیم و کاملا مواد را مخلوط می کنیم تا  مواد مزه دار و خوشرنگ و عطر شوند. برخی به جای پودر دارچین از چوب دارچین استفاده می کنند. 


در این مرحله 2 لیوان آب به مواد گوشت و پیاز اضافه می کنیم و شعله گاز را زیاد می کنیم تا آب جوش آید. سپس شعله گاز را کم می کنیم و در قابلمه را می بندیم و اجازه می دهیم گوشت روی حرارت ملایم گاز بپزد.


همینطور که منتظر پختن گوشتها هستیم، بلافاصله لوبیا سبزها را می شوریم و با چاقو یا قیچی به طول تقریبا 2 سانتی متری می بریم. در یک تابه کمی روغن می ریزیم و لوبیا سبزها را ابتدا کمی با روغن و یا کره تفت می دهیم. سپس آنها را به آب گوشت اضافه می کنیم تا همراه با گوشت بپزد.

لوبیاپلو با گوشت تکه ای


حالا منتظر می مانیم تا 15 دقیقه آخر پخت گوشت، نمک و فلفل  را به مقدار دلخواه و زعفران دمکرده را به مواد لوبیا پلو اضافه می کنیم و مزه غذا را می چشیم. وقتی آب  غذا کاملا تبخیر شد مایه لوبیا پلو آماده است. آن را کنار می گذاریم تا سرد شود. حتما آب کامل از بین برود چون مایه لوبیا پلو اگر آبدار باشد برنج را شفته و خمیری می کند.


در این مرحله برنج را که از شب قبل در آب و نمک خیس کرده بودیم را داخل یک قابلمه می ریزیم و قابلمه را روی شعله گاز می گذاریم. کمی نمک هم داخل برنج می ریزیم و منتظرمی مانیم تا آب آن بجوشد. وقتی برنج درون قابلمه جوش خورد در حالیکه کمی زنده بود و مغزش سفت بود آن را آبکش می کنیم. (آن را کمی زنده بر می داریم تا موقع اضافه کردن مایه لوبیا پلو غذای ما شفته نشود.)


در این مرحله یک قابلمه را بر می داریم. کف ان روغن مایع به مقدار لازم می ریزیم . برای ته دیگ از نون و یا سیب زمینی ورقه شده استفاده می کنیم. مقداری از برنج را روی ته دیگ می ریزیم و مایه لوبیا پلو را روی برنجها می ریزیم و کمی با دست مخلوط می کنیم. به همین ترتیب یک لایه برنج و روی آن مایه لوبیا پلو را می ریزیم و این کار را ادامه می دهیم تا برنج و مایه لوبیا پلو تمام شوند. درب قابلمه را می بندیم و آن را روی شعله گاز می گذاریم و اجازه می دهیم غذا دم بکشد و بپزد. وقتی برنج اماده شد و پخت، آن را در یک دیس مناسب می کشیم  روی آن مقداری کره می ریزیم و غذا را با سالاد شیرازی و یا ماست و یا سبزی و زیتون میل می کنیم.

لوبیاپلو با گوشت تکه ای

آخرین آموزش ها
برترین ها