haraj logo
جستجو

باقالی پلو با ماهیچه

مواد لازم :
باقالی سبز : 300 گرمشوید : 300 گرمشوید خشک : به مقدار لازمپیاز : 6 عددسیر : 5 بوتهزعفران دمکرده : نصف لیواننمک و فلفل : به مقدار لازمزردچوبه : به مقدار لازمچوب دارچین : به مقدار لازمآب : یک و نیم لیوانبرنج ایرانی : 4 پیمانهماهیچه : 4 عددسیب زمینی : دو عددروغن : به مقدار لازم


ابتدا پیازهامون رو خلالی می کنیم و ته ظرف مناسبمون می ریزیم. روی پیاز ها ماهیچه ها مون رو قرار می دیم. ادویه ها رو اضافه می کنیم. زرد چوبه و فلفل سیاه و چوب دارچین ها رو اضافه می کنیم. 4 بوته از سیر ها رو سالم داخل قابلمه میندازیم ولی یه بوته رو حبه می کنیم و میندازیم. یک و نیم لیوان آب بهش اضافه می کنیم و می ذاریم روی حرارت تا به جوش بیاد. به جوش اومد درش رو می ذاریم و زیر حرارت رو کم می کنیم و میذاریم تا به آرومی به مدت 4 ساعت بپزه.


یه قابلمه پر آب میذاریم روی حرارت تا جوش بیاد. برنج هامون رو از قبل حداقل به مدت 2 ساعت خیس می کنیم همراه با نمک زیاد. آب که جوشید آب روی برنج ها رو می ریزیم بره و می ریزیمشون توی آب جوش اومده. بعد باقالی ها مون رو می ریزیم. کمی قبل از آب کش کردن شوید تازه و خورد شده مون رو اضافه می کنیم. برنج رو آب کش می کنیم. سیب زمینی ها رو برش می دیم و ته قابلمه میذاریم و برنج مون رو می ریزیم. بین لایه ها کمی شوید خشک هم می ریزیم. کمی آب جوش و روغن رو مخلوط می کنیم و روی برنج می ریزیم و میذاریم تا دم بکشه.

باقالی پلو با ماهیچه

باقالی پلو با ماهیچه

باقالی پلو با ماهیچه


وقتی که نیم ساعت به آخر پخت مونده بود نمک و زعفران دم کرده مون رو اضافه می کنیم. وقتی که ماهیچه ها و باقالی پلومون پخت اون ها رو سرو می کنیم. من از روغن حیوانی استفاده کردم که روی برنج فوق العاده میشه.

آخرین آموزش ها
برترین ها