haraj logo
جستجو

زرشک پلو با مرغ

مواد لازم :
مرغ : 4تکهپیاز : 1عدد بزرگفلفل دلمه ای : نصف یک عددزنجبیل : 3تکه کوچکرب گوجه : 2 قاشق غذاخوریآبلیمو : 1 قاشق غذاخوریزعفران دمکرده : نصف فنجاننمک و فلفل : به مقدار لازمروغن : به مقدار لازمزردچوبه : 1 قاشق چایخوریادویه کاری : 1 قاشق چایخوریآلو خورشتی : 6عدد


ابتدا پیاز را خلالی خرد کرده درون تابه با مقدار کمی روغن تفت دهید، وقتی پیازها نرم و سبک شدند زردچوبه، ادویه، فلفل را و بعد مرغ ها را اضافه کنید. آنها را با هم خوب سرخ کنید.

زرشک پلو بامرغ


سپس نمک و زنجبیل و فلفل دلمه ای خرد شده را اضافه نمایید.


روی مرغ ها دو لیوان آب بریزید و شعله را زیاد کنید تا جوش بیاید پس از جوش آمدن شعله را کم کنید و درب ظرف را بگذارید تا بپزند.

زرشک پلو بامرغ


رب را با کمی روغن تفت دهید و آبلیمو را به آن اضافه نمایید. سپس شعله را خاموش کنید.


از زعفرانی که دم کرده اید 2 قاشق غذاخوری روی مرغ ها بریزید و مرغ ها را جابجا کنید تا خوب رنگ و مزه بگیرد. و بعد رب را به آنها اضافه کنید و مرغ ها را برگردانید. یک ربع بعد دوباره مرغ ها را جابجا کنید. در آخر سس غلیظی به دست می آید. مرغ ها را جدا کنید و آب مرغ را از صافی بگذرانید. در ده دقیقه آخر اگر دوست داشتید می توانید آلو خورشتی نیز به مرغ ها اضافه کنید.

زرشک پلو بامرغ


برنج را هم دم کرده مقداری از آن را با زعفران مخلوط کنید.زرشک را نیز با کمی روغن تفت دهید و به برنج زعفرانی اضافه و مخلوط کنید.


اگر دوست داشتید می توانید مرغ ها را در آخر دوباره سرخ کنید و در کنار برنج تزیین شده با زعفران و زرشک قرارداده و با سس مرغتان نوش جان فرمایید.

 زرشک پلو بامرغ

آخرین آموزش ها
برترین ها