haraj logo
جستجو

پودینگ موز

 

مواد لازم :
موز 4 عدد زرده تخم مرغ 4 عددخامه 1/3 لیوانشیر 1/3 لیوانشکر 1/2 لیواننشاسته ذرت 2 قاشق غذاخوریپودر ژلاتین 1 قاشق چایخورینمک 1/3 قاشق چایخوریکره 3 قاشق غذاخوریخامه فرم گرفته 1 لیوان  پودر قند 1 لیوانبیسکوییت نرم مقداری

مدت زمان آماده سازی : ۲۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۵ دقیقه

زمان کل : ۳۰ دقیقه

برای : ۸ نفر

عکس

 

 

پودینگ موز

  

تصویر

 

طرز تهیه : 3 عدد از موزها را پوست بکنید و خرد کنید و داخل مخلوط کن بریزید ، شیر و خامه را به موز اضافه کنید و بزنید سپس زرده های تخم مرغ ، نمک ، شکر و نشاسته ذرت را اضافه کنید و بزنید تا مواد یکدست شوند.

 

مواد میکس شده را داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید و هم بزنید تا پودینگ غلیظ شود ( در تمام مدت هم بزنید تا پودینگ ته نگیرد ).

 

تصویر

 

پودر ژلاتین را با چند قاشق آب مخلوط کنید و 5 دقیقه کناری بگذارید ، پس از غلیظ شدن پودینگ پودر ژلاتین حل شده و کره را به آن اضافه کنید سپس پودینگ را داخل کاسه ای بریزید و حداقل 2 ساعت داخل یخچال بگذارید.

 

خامه فرم گرفته را داخل کاسه ای بریزید ، 1 عدد موز باقی مانده را خرد کنید و همراه با پودر قند به خامه اضافه و خوب مخلوط کنید ( برای این دسر پیشنهاد می شود از موزهای رسیده یا له شده استفاده کنید ).

 

تصویر

 

پس از سرد شدن پودینگ داخل لیوان های دسر را لایه لایه با بیسکوییت خرد شده ، پودینگ و موز خامه ای پر کنید ، در انتها میتوانید روی دسر را با مقداری خامه ، موز حلقه شده و تزیین کنید ( میتوانید به جای بیسکوییت از کیک هم استفاده کنید ).

 

نکته ها : برای جلوگیری از بریدن پودینگ ابتدا کمی از پودینگ داغ را داخل مخلوط کن بریزید و به آن پودر ژلاتین حل شده و کره اضافه کنید و بزنید تا یکدست شود سپس این مخلوط را به بقیه پودینگ اضافه کنید ، همچنین میتوانید به جای پودر ژلاتین از 2 قاشق غذاخوری دیگر نشاسته ذرت استفاده کنید.

طرز تهیه جوجه کباب تابه‌ای

 

میتوانید به مایه پودینگ رنگ خوراکی اضافه کنید ، در دسر بالا کمی رنگ خوراکی زرد همزمان با کره به مایه پودینگ اضافه شده است.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها