haraj logo
جستجو

بیسکویت های بای

مواد لازم :
کره : 125 گرمروغن مایع : 1/4 لیوانوانیل : 1/4 قاشق چایخوریبکینگ پودر : 1 قاشق چایخوریپورد کاکائو : 1 قاشق غذاخوریآرد : مقدار کافیپودر قند : نصف لیوانپودر نشاسته : 1/2 لیوانتخم مرغ : 1/2 عددشکلات چیپسی : مقدار کافی

با سرد شدن هوا و طولانی شدن شبها تمایل انسان به خوردن نوشیدنی های گرم مانند چای و یا قهوه بیشتر می شود و از آنجا که معمولا این نوشیدنی ها هوراه با یک تنقلات شیرین مانند کیک و یا بیسکویت و یا شکلات و قند و .. خورده می شود یادگیری طریقه درست کردن یک بیسکویت و یا کیک می تواند لذت خوردن چایی را دو چندان کند.

با طریقه درست کردن کیک که اکثر ما آشنا هستیم و شاید درست کردن ان تا حدی زمان بر تر از درست کردن بیسکویت باشد. پس با یادگیری طریقه درست کردن بیسکویت خانگی می تاون لذت خوردن چایی را افزایش داد.تنوع بیسکویتها نیز همانطور که همه می دانمی از لحاظ شکل و مزه و مدل و ... زیاد است.در میان این همه تنوع بیسکویت ،یکی از بیسکویتهای خوشمزه و پر طرفدار که امروزه در تمام سوپر مارکتها وجود دارد و بسیار خوشمزه است و طرز تهیه راحتی دارد و به شکل بیسکویت دو رنگ است ، بیسکویت های بای است.

در این مطلب طرز تهیه بیسکویت های بای را که شامل کره و وانیل و پودر کاکائو و تخم مرغ و پودر قند و روغن مایع و بکینگ پودر و آرد و نشاسته ذرت است را برایتان می نویسم و امیدوارم ان را در منزل تهیه کرده و از خوردن ان بعنوان یک عصرانه خانگی و سالم لذت ببرید.ضمنا این بیسکویت بدون فر نیز قابل تهیه است و درست کردن ان بدئون همزن برقی نیز ممکن است پس در تهیه ان شک نکنید.


ابتدا و در شروع ، 125 گرم کره نرم شده در دمای اتاق ( یا روغن صاف) و 1/4 لیوان روغن مایع و 1/2 لیوان پودر قند و 1/4 قاشق چایخوری وانیل را داخل یک ظرف می ریزیم و انها را با همزن خوب مخلوط می کنیم تا یکدست شود.


سپس در ادامه 1 عدد تخم مرغ را شکسته و ان را هم می زنیم و نصف ان را همراه با 1/2 لیوان پودر نشاسته به مواد مرحله قبل اضافه می کنیم و با آنها مخلوط می کنیم تا یکدست شود.


سپس در ادامه 1  لیوان آرد را با بکینگ پودر مخلوط می کنیم و ان را 2 بار الک کرده و کم کم به مایه خمیر بیسکویت در مرحله قبل اضافه می کنیم و با انها مخلوط می کنیم و آرد را تا مقداری اضافی می کنیم که خمیر به دست نچسبد.سپس خمیر شیرینی را روی سطح صاف و آرد پاشی شده با دست برای مدت 5 دقیقه ورز می دهیم ( توجه شود خمیر را زیاد ورز نمی دهیم تا به روغن نیفتد).


سپس خمیر را به دو قسمت مساوی تقسیم می کنیم.به یک قسمت خمیرها پودر کاکائو اضافه می کنیم و خمیر را ورز می دهیم تا رنگش قهوه ای شود و کاکائو کاملا با خمیر قاطی شود.حالا دو خمیر مساوی یکی به رنگ روشن ودیگری به رنگ قهوه ای داریم.

 بیسکویت های بای


سپس هر ازهر دو خمیر تکه هایی به اندازه فندوق بر می داریم و انها را با دست کاملا گرد می کنیم.و داخل یک ظرف می چینیم.

 بیسکویت های بای


سپس 3 تا از خمیرهای گرد شده قهوه ای و 3 تا از خمیرهای گرد شده ساده را به صورت یکی در میان کنار هم می چینیم و انها را از اطراف به هم وصل می کنیم.

 بیسکویت های بای


سپس وسط خمیر را چند عدد شکلات چیپسی می گذاریم و روش را با با خمیر می پوشانیم و سپس خمیر را تو دست جمع می کینم و گرد می کنیم.این کار را برای تمام توپهای گرد خمیر انجام می دهیم.


سپس وکف سینی را کاغذ روغنی می گذاریم و بیسکویتها را کف سینی و با فاصله می چینیم و سپس سینی را داخل فر با حرارت 180 درجه سانتی گراد و برای مدت 15 دقیقه قرار می دهیم تا شیرینی ها بپزد و اماده شود.سپس بعد از پخت سینی را از فر بیرون آورده و بعد از سرد شدن بیسکویتها را از سینی جدا می کنیم و در ظرف مناسب قرار می دهیم و انها را برای عصرانه همراه با چای و یا قهوه میل می کنیم.نوش جان

بیسکویت های بای

آخرین آموزش ها
برترین ها