haraj logo
جستجو

املت آسیایی

مواد لازم :
پیاز : 1 عددسیر : 1 حبهگوشت چرخ کرده : 250 گرمفلفل دلمه ای : 1 عددجعفری خرد شده : 1 فنجانتخم مرغ : 2 عددشیر : 2 قاشقآرد : 1 قاشقنمک و فلفل : به مقدار کافیگوجه فرنگی : 1 عددروغن : به مقدار کافی


ابتدا 1 حبه سیر و یک عدد پیاز را ریز خرد کنید و در تابه ایی حاوی مقداری روغن تفت دهید تا نرم شوند. سپس 250 گرم گوشت چرخ کرده را به تابه اضافه نمایید و تفت دهید و به هم بزنید تا گوشت با پیاز و سیر مخلوط شود. سپس مقداری نمک و فلفل به آن اضافه کنید و نصف فنجان آب داخل آن بریزید و درب تابه را ببندید تا گوشت پخته شده و  قسمتی از آب درون تابه بخار شود. 

املت آسیایی


درب تابه را گشوده و  یک عدد فلفل دلمه ایی را که خرد کرده اید به همراه 1 عدد گوجه فرنگی خرد شده به مواد درون تابه اضافه کنید و باز هم تفت بدهید (هسته فلفل دلمه ایی را جدا کنید، پوست گوجه فرنگی ها را هم بکنید). سپس جعفری خرد شده را هم بی افزایید و همه مواد را با هم مخلوط کنید.

املت آسیایی

املت آسیایی


 1 قاشق غذاخوری آرد را در 2 قاشق غذاخوری شیر حل کنید و به مواد قبل اضافه کنید و همه مواد را باهم مخلوط کنید تا شیر و آرد به خورد مواد برود و همه مواد خوب پخته شوند.

 

2عدد تخم مرغ را در ظرفی شکسته و با چنگال بزنید تا زرده و سفیده تخم مرغ ها با هم مخلوط شوند

 املت آسیایی

سپس تخم مرغ های زده شده را روی مواد درون تابه بریزید و حرارت را کم کنید تا تخم مرغ ها خوب پخته شده و املت جا بی افتد. نوش جان 

املت آسیایی

آخرین آموزش ها
برترین ها