haraj logo
جستجو

جوجه آسیایی

مواد لازم :
سینه مرغ : 500 گرمنمک فلفل : مقدار کافیپاپریکا : مقدار کافیروغن مایع : مقدار کافیلوبیا سبز : 1 پیمانهسیر : 4 حبهسس سویا : 1/4 لیواننشاسته ذرت : 1 قاشق غذاخوریعصاره مرغ : 1 عددآبلیمو : 1 قاشق غذاخوریزعفران دمکرده : 1 قاشق غذاخوریپیاز : 1 عددعسل : 1 قاشق غذاخوری

مرغ و غذاهایی کا با آن درست می شوندبسیار زیاد و متنوع هستند و در ولقع سهم بزرگی از فهرست غذایی و هفتگی هر خانواده را به خود اختصاص می دهند. در این میان برخی غذاهایی که با مرغ درست می شوند بیشتر حالت سنتی دارند و برخی غذاهای جدید نیز با مرغ قابل تهیه است. از جمله غذاهای قدیمی که پای ثابت فهرست غذایی و هفتگی خانواده ایرانی است پلو مرغ- ته چین - کوکو مرغ و استیک مرغ و... است و از جمله غذاهای جدید که با مرغ درست می شوندمی توان از چیکن استراگانف-چیکن سوته- جوجه آسیایی و ... نام برد. تنوع این غذاها به قدری زیاد است که در این نوشته قابل بیان نیست. در اینجا طرز تهیه یک غذای جدید با طعمی جدید و بسیار خوشمزه را با مرغ و لوبیا سبز برایتان می گویم.تهیه و پخت این غذای جدید خوشمزه به هیچ وجه شما را پشیمان نمی کند.سس این غذا در طعم دهی به آن نقش مهمی دارد و مزه اصلی غذا را سس به جوجه آسیایی ما می دهد.


در ابتدا و برای شروع 500 گرم سینه مرغ را با مواد مزه دار می کنیم و برای این کار ابتدا سینه مرغ را با اب خوب می شوریم و آبکش می کنیم . وقتی آب مرغ از بین رفت ، داخل یک کاسه آن را قرار می دهیم . یک عدد پیاز را پوست می کنیم و با چاقو به صورت خلالی و یا هر شکل دلخواه با چاقو ریز می کنیم و همراه با نمک و فلفل و 1 قاشق غذاخوری زعفران دمکرده و پودر پاپریکا و 1 قاشق غذاخوری آبلیمو داخل کاسه می ریزیم و با مرغ ماساژ می دهیم و به مرغ می مالیم تا مرغ ما مزه دار شود. سپس روی کاسه حاوی مرغ را با سلفون می پو شانیم و ان را به مدت 2 ساعت در یخچال استراحت می دهیم تا مزه دار شود.

جوجه آسیایی 


سپس در این مرحله وقتی بعد از 2 ساعت مرغ مزه دار شد آن را از یخچال بیرون می آوریم و پیازهای آن را جدا می کنیم و آن را با چاقو روی تخته به قطعات تقریبا ریز برش می زنیم و خرد می کنیم. 


سپس در این مرحله لوبیا سبز ها را با آب می شوریم و تمیز می کنیم. و با چاقو آنها را به صورت 3 سانتی متری می بریم.سپس داخل یک تابه روغن مایع می ریزیم و تابه را روی شعله گاز می گذاریم . وقتی روغن داغ شد لوبیا سبزهای خرد شده را در روغن داغ به مدت تقریبا 7 دقیقه تفت می دهیم تا نرم شوند.

جوجه آسیایی


سپس در این مرحله داخل یک تابه دیگر روغن مایع می ریزیم و تابه را روی گاز می گذاریم و وقتی روغن داغ شد، تکه های مرغ مزه دار شده  مراحل قبل را داخل تابه حاوی روغن مایع می ریزیم و مرغها را از هر دو طرف سرخ می کنیم تا طلایی شود و خوب بپزد.


سپس در این مرحله 4 حبه سیر را می شوریم و با چاقو پوست می کنیم و آنها را با رنده به صورت ریز ، رنده می کنیم و به تابه حاوی مرغهای پخته شده اضافه می کنیم و کمی تفت می دهیم. سپس لوبیاهای ریز شده و نرم شده را به تابه مرغها اضافه می کنیم و خوب مواد را داخل تابه با هم مخلوط می کنیم و مزه غذا را می چشیم و نمک و فلفل را به مقدار کافی به غذا اضافه می کنیم.


سپس در این مرحله سس غذا را تهیه می کنیم. برای این کارنصف لیوان آب و 1 عدد عصاره مرغ و 1/4 لیوان سس سویا و 1 قاشق غذاخوری عسل و1 قاشق غذاخوری  نشاسته ذرت را با هم داخل یک کاسه مخلوط می کنیم و هم می زنیم. اکنون سس ما آمده است آن را به تابه حاوی مرغ و لوبیا سبز اضافه می کنیم و اجازه می دهیم تا با مرغ و لوبیاها بپزد و جوش بخورد تا غلیظ شود.بعد از غلیظ شدن سس غذای ما آماده است. غذا را در ظرف مناسب می ریزیم و برای وعده غذایی شام با نان و یا وعده غذایی ناهار با برنج  و سبزی خوردن و سالاد شیرازی میل می کنیم. 

جوجه آسیایی

آخرین آموزش ها
برترین ها