haraj logo
جستجو

کوکوی کنگر

مواد لازم :
کنگر : نیم کیلونمک و فلفل : به مقدارلازمپیاز : 1عددگردو : 3عددتخم مرغ : 4عددکره : 2عدد

سلام.من دوباره در خدمت شما دوستان هاراجی گرامی حاضر شدم تا یک کوکوی خوشمزه و کم یاب و فصلی را برایتان بازگو کنم.کوکوی کنگر از کوکوهای خوشمزه ای است که بیشتر در فصل تابستان استفاده میکنند.چرا که کنگر بیشتر در فصل تابستان و بهار موجود است.در اطراف چهار محال و بختیاری کنگر فراوانی یافت میشود که چهارمحالی ها بیشتر این کوکوی کنگر را نوش جان میکنند.کوکوی کنگر بسیار خوش طعم است و وقتی که با کره تفت داده شمد عطر و بوی دو چندانی را دارد.این کوکوی کنگر را در زمان کم تری هم میتوان تهیه کرد پس سعی کنید که این کوکوی کنگر را با حرارت کم تر سرخ کنید و در کنار دوستان و خانواده تان با اشتیاق بسیار میل کنید.


 


 

کنگر ها را کاملا تمیز بشویید.البته از دستکش استفاده کنید چرا که کنگر دارای خار است پس مواظب باشید.حالا کنگر ها را خشک کنید و به قطعات کوچک تری تقسیم کنید.حالا این کنگر ها را در مقداری کره تفت دهید.

 کوکوی کنگر


حالا پیاز و گردو و نمک و فلفل و تخم مرغ ها را به کنگر ها اضافه کنید.این مخلوط را به خوبی هم بزنید تا مایه کوکوی کنگر آماده شود.مقداری کره در ماهیتابه ریخته تا ذوب شود سپس مایه را اضافه کنید تا سرخ شود.

 کوکوی کنگر


حالا اجازه دهید تا دو طرف کوکوی کنگر شما سرخ شود و آماده سرو کردن باشد.میتوانید با سبزیجات و ترشیجات این کوکوی خوشمزه و خوش عطر و طعم را میل کنید.

آخرین آموزش ها
برترین ها