haraj logo
جستجو

نان پیتزا معطر

مواد لازم :
آرد سفید : 500 گرمنمک : 1 قاشق چایخوریرازیانه : نصف قاشق چایخوریریحان : نصف قاشق چایخوریآویشن : نصف قاشق چایخوریاسطوخودوس : نصف قاشق چایخوریفلفل سیاه : نصف قاشق مرباخوریآب نیم گرم : 280میلی لیترروغن زیتون : 1 قاشق سوپخوریمایه خمیر : 15 گرم

با این مقدار مواد میتوان 6 عدد پیتزای نازک، 4 عدد پیتزای ضخیم یا حدود 30 مینی پیتزا تهیه کنید. 


در داخل یک کاسه، آرد را با سبزیجات خشک شامل رازیانه، ریحان، آویشن، اسطوخودوس و فلفل سیاه ترکیب کنید سپس وسط این مواد خشک را باز کنید.


آب نیمه گرم را داخل کاسه ایی بریزید مایه خمیر را به آن اضافه کنید و اندکی هم بزنید و مقداری نمک و روغن زیتون به آن بیافزایید و سپس مخلوط آماده شده را در وسط آرد بریزید و آرام آرام همه مواد را با هم مخلوط کنید تا خمیر نرمی بدست بیاید.

نان پیتزا معطر

خمیر را روی یک سطح که کمی آرد پاشیده اید قرار دهید و به مدت 10 دقیقه ورز دهید تا کاملا قابل انعطاف و کشدار شود سپس خمیر را داخل یک کاسه قرار داده و روی آن سلفون بکشید و به مدت 1 ساعت در محلی گرم قرار دهید تا حجم آن دو برابر شود. 

نان پیتزا معطر


بعد از یک ساعت خمیر را روی یک سطحی که آرد پاشیده اید قرار دهید اگر می خواهید نان پیتزای شما نازک باشد خمیر را به 6 قسمت تقسیم کنید ولی اگر نیاز به نان پیتزای قطورتر دارید باید خمیر را به 4 قسمت تقسیم کنید. برای مینی پیتزا هم باید خمیر را به قطر تقریبا 5 سانتی متر کاملا صاف کنید و با کاتر گرد 6 سانتی متری کل خمیر را قالب بزنید. ذکر این نکته مهم است که پس از باز کردن خمیرها و تخت شدن آن ها حدود 15 دقیقه اجازه دهید ثابت بمانند و روی آن ها را یک پارچه تمیز بی اندازید در این فاصله می توانید موادی که برای داخل پیتزا نیاز دارید را تهیه کنید. نان پیتزاهای آماده شده را داخل فر با دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت 8-10 دقیقه قرار دهید تا رنگ آن ها اندکی کرم رنگ شود سپس از فر خارج کنید حتی می توانید همراه با مواد پیتزای روی آن داخل فر قرار دهید که مدت زمان پخت مواد بیشتر خواهد شد.

 نان پیتزا معطر

آخرین آموزش ها
برترین ها