haraj logo
جستجو

حلیم ماست

مواد لازم :
ماست چکیده : 1 کیلوتخم مرغ : 4 عددنشاسته : 2 قاشق غذاخورینمک : نصف قاشق غذاخوریپیاز متوسط : 2 عددشکر : 2 قاشق غذاخوریخلال پسته : 2 قاشق غذاخوریخلال بادام : 2 قاشق غذاخوریزعفران دمکرده : به مقدار کافیگوشت گردن : 1 کیلوگرم

گوشت گردن گوسفند به دلیل دارا بودن امگا 3 و آهن یکی از پرخاصیت ترین قسمت های بدن گوسفند است. حلیمی که با گوشت گردن گوسفند تهیه شود بافت نرم و لذیذی دارد لذا تا آن جا که امکان دارد برای تهیه حلیم ماست حتما از گوشت گردن استفاده نمایید. 


ابتدا 1 کیلوگرم گوشت گردن را به همراه 2 عدد پیاز و مقداری نمک و 2 لیوان آب می گذاریم تا بپزد.پس از آن که گوشت گردن پخته شد سپس آب گوشت را کنار گذاشته گوشت ها را از استخوان جدا کرده و ریش ریش می کنیم سپس با گوشتکوب انقدر گوشت را می کوبیم تا حالت کشی پیدا کند و نرم نرم شود.

حلیم ماست


آب گوشت را با یک پارچه تمیز صاف کنید به همراه 1 کیلو ماست چکیده شیرین و 4 عدد زرده تخم مرغ مخلوط نمایید.

حلیم ماست


2 قاشق غذاخوری نشاسته را در یک لیوان آب  سرد حل می کنیم تا مایع رقیقی به دست بیاید و به مایه قبلی می افزاییم.


سپس یک قابلمه را روی حرارت گذاشته و همه مایه را داخل آن می ریزیم و مرتب هم می زنیم البته حرارت باید کم باشد سپس گوشت گردن له کرده را هم اضافه کرده و در آخر 2 قاشق غذاخوری شکر و مقداری زعفران دم کرده، 2 قاشق غذاخوری خلال بادام اضافه می کنیم و هم می زنیم تا به غلظت حلیم در بیاید سپس از روی حرارت بر می داریم و هنگام سرو کردن با خلال پسته تزیین می کنیم. 

حلیم ماست

آخرین آموزش ها
برترین ها