haraj logo
جستجو

دسر محلبی عربی

مواد لازم :
شیر : 3 و 1/4 پیمانهخامه : 3/4 پیمانهشکر : 3/4 پیمانهنشاسته ذرت : 1/2 پیمانهگلاب : 1 قاشق چایخوریسیروپ گل رز : 2 قاشق غذا خوریآب : 1/3 پیمانهکره : 2 قاشق چایخوریخلال پسته : 150 گرمعرق بهار نارنج : 3 قاشق غذا خوری

 به نام خدا

 سلام به هاراجی های فعال ... و سر حال ...


 ابتدا خامه در داخل ظرف مناسبی ریخته و با هم زن خوب هم می زنیم تا بافتی نرم و یک دست شود و آماده کنار می گذاریم.


شیر را در داخل ظرف مناسبی ریخته و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم تا یه جوش بزند بعد از روی حرارت بر داشته تا کمی خنک شود.


 وقتی که شیر سرد شد نشاسته ذرت را اضافه کرده ( از نشاسته ذرت به اندازه دو قاشق غذا خوری نگه می داریم )،و با هم زن دستی خوب هم می زنیم تا با هم مخلوط شده و کاملا نشاسته ذرت در شیر پخش شده و هیچ گلوله ای از نشاسته ذرت باقی نماند.

( توجه کنید که اگر شیر داغ باشد نشاسته ذرت در شیر گلوله گلوله می شود صبر کنید تا کاملا شیر سرد شود).

 

در ادامه مخلوط شیر و نشاسته ذرت را روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم وقتی مواد مخلوطی داغ شد بعد شکر را اضافه نموده و آرام آرام هم می زنیم تا شکر کاملا در شیر حل شود.


حال خامه زده شده را اضافه می کنیم و مجددا خوب هم می زنیم تا مواد با هم مخلوط شده و کاملا ترکیب شوند.


 در ادامه صبر می کنیم تا مواد به جوش بیایند و کمی بجوشند تا مواد مخلوط شده غلیظ شوند و کناره های ظرف از حباب های بزرگ پر شود.

مدام آرام آرام هم می زنیم وقتی به غلظت مورد نظر رسید مخلوط پودینگ شیر محلبی را از روی حرارت بر می داریم.


حال گلاب و دو قاشق غذا خوری از عرق بهار نارنج را به مخلوط پودینگ شیر محلبی اضافه کرده و با هم زن دستی خوب هم می زنیم تا مواد خوب مخلوط شده و کاملا با هم ترکیب شوند.

دسر محلبی عربی

 

مخلوط پودینگ شیر محلبی عربی را در فنجان های مورد نظر بریزید و در یخچال به مدت 20 الی 30 دقیقه بگذارید تا سطح رویی فنجان ها کاملا بسته و سفت شود.

 

در این فاصله ما سیروپ و یا شهد روی دسر را می توانیم آماده کنیم برای این کار ...

در داخل شیر جوش مناسبی آب را ریخته و دو قاشق از نشاسته ذرت را اضافه نموده و با هم زن دستی خوب هم می زنیم تا کاملا با هم مخلوط و ترکیب شوند بعد روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم.


حال سیروپ گل رز را اضافه نموده و خوب هم می زنیم تا مواد با هم کاملا ترکیب شوند و مدام هم زده تا شهد غلیظ و کمی سفت شود بعد از روی حرارت بر می داریم.

دسر محلبی عربی

 

 حال وقتی که شربت غلیظ آماده شد با کمک یک قاشق غذا خوری مقداری از شربت را بر داشته و روی سطح دسر محلبی عربی در داخل فنجان ها می ریزیم و آرام فنجان ها را تکان می دهیم تا شربت کاملا روی سطح دسر ها را پوشش دهد.

بعد فنجان ها را به مدت 3 الی 4 ساعت در یخچال می گذاریم.

( توجه کنید هر چه بیشتر در یخچال بماند دسر محلبی عربی خوشمزه تری خواهیم داشت).

دسر محلبی عربی

 

حال نوبت درست کردن مواد تزیینی روی دسر های محلبی عربی می باشد برای این کار ...

 مغز پسته ای ها را با کمک غذا ساز و یا مخلوط کن و یا آسیاب کن پوره کرده و در داخل ظرف مناسبی می ریزیم.


تابه مناسبی را بر داشته و کره را داخل آن ریخته و سپس روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم تا ذوب شود بعد مغز پسته پوره شده را اضافه کرده و تفت می دهیم تا برشته شوند.


در ادامه شکر را اضافه کرده و مدام آرام آرام هم می زنیم تا شکر هم کم کم ذوب شده و مواد مخلوطی کاراملی شود بعد از روی حرارت بر می داریم تا سرد شوند.

حال مواد تزیینی را روی دسر های محلبی عربی ریخته و می توانید میل کنید.

نوش ... جان ...

آخرین آموزش ها
برترین ها