haraj logo
جستجو

مربای زردآلو

مواد لازم :
زردآلو : یک کیلوشکر : 800گرملیمو ترش : یک عددگلاب : 2قاشق غذاخوریزعفران دم کرده : به مقدار لازمچوب دارچین : یک عددآب : یک لیوان

این بار می خواهم یکی از خوشمزه ترین و شیک ترین مرباهای دنیا را برایتان آموزش دهم. برای تهیه ی این مربای خوشمزه و تابستانی بهتر است از زردآلوهای کال تر استفاده کنید. پس تا فصل زردآلو تمام نشده شما هم دست به کار شوید.


ابتدا زردآلوها را بشویید و سپس آنها را روی پارچه خشک و تمیزی پخش کنید و اجازه دهید آب روی آنها خشک شود . بعد آنها را نصف کرده و هسته آنها را جدا کنید.

مربای زرد آلو


در قابلمه ای 800گرم شکر می ریزیم. برای هر کیلو شکر یک لیوان آب لازم است. پس حدود یک لیوان آب به همراه دو قاشق غذاخوری گلاب می ریزیم. شعله گاز را روشن می کنیم و می گذاریم  که شربت جوش آمده و خوب قوام پیدا کند.


وقتی شربت به صورت ریزریز شروع به قل زدن کرد زردآلوها را اضافه می کنیم. یک عدد چوب دارچین نیز درون آن می اندازیم که طعم فوق العاده ای به مربا خواهد داد. کف روی مربا را می گیریم.پس از حدود بیست دقیقه بعد از این که زردآلوها نرم شدند چوب دارچین را درآورده، آب یک عدد لیموترش و زعفران دم کرده را اضافه می کنیم و سپس شعله را خاموش می کنیم و یک دمکنی روی آن می گذاریم تا خنک شود.

من چند تا مغز زردآلو هم درون مربا انداختم که بسیار طعم عالی دارد. تا وقتی مربا خنک نشده درب آن را برندارید. پس از خنک شدن آنها را درون ظرف های شیشه ای ریخته و در یخچال نگهداری کنید.

آخرین آموزش ها
برترین ها