haraj logo
جستجو

کیک زرد آلو

مواد لازم :
زردآلو : 500 گرمآرد : 2 پیمانهکره : 200 گرمشکر : 2 پیمانهتخم مرغ : 5 عددماست : 1 پیمانهبکینگ پودر : 2 قاشق چای خوریوانیل : 1/8 قاشق چای خورینمک : 1/8 قاشق چای خوری

با سلام خدمت همراهان همیشگی هاراج  امیدوارم حالتون خوب باشه و در کنار خانواده روزگار خوشی را سپری کنید و چرخ روزگار بر وقف مرادتون بچرخه. 

باز هم از دنیای خوشمزه کیک و شیرینی با دستور آشپزی جدیدی خدمت شما رسیده ام، امیدوارم دستور آشپزی امروز نیز مورد قبول و استفاده ی شما عزیزان قرا ر بگیرد.

دستور آشپزی امروز آموزش پخت کیک زرد آلو است، کیک زردآلو به علت استفاده از زردآلو طعم ملس و خوشمزه ی دارد، امیدوارم شما هم در منزل بتوانید آن را تهیه کرده و از خوردنش در کنار اعضای خانواده لذت ببرید. 


برای تهیه کیک زردآلو ابتدا زردآلوها را به دو نیم کرده و هسته های آن ها را جدا کنید.

زردآلوها را درون تابه یا قابلمه مناسبی قرار دهید، ظرف را بر روی شعله با حرارت ملایم گذاشته و اجازه دهید تا آب زردآلوها کشیده شود.

با این کار هنگام پخت کیک زردآلوها آب نمی اندازند و کیک شما خمیری نمی شود.


سعی کنید برای تهیه کیک زردآلو از زردآلوهای تاز و رسیده استفاده کنید، اما اگر زردآلوهای شما نارس بود می توانید هنگامی که زردآلو ها را درون ظرف می ریزد حدود یک الی دو قاشق غذاخوری شکر نیز به زردآلوها ی خود اضافه کنید.

قبل از این به سراغ آماده کردن مایه کیک خود بروید، فر را روشن کرده و بر روی دمای ۱۸۰ درجه ی سانتی گراد قرار دهید تا گرم شود. تا زمانی که کیک را درون فر قرار می دهید به صورت یکنواخت پخته شود. 

درون ظرف مناسبی شکر، وانیل و کره را ریخته و خوب هم بزنید تا مایه کرم رنگ و سبکی بدست آید.

در این مرحله تخم مرغ ها را تک تک درون ظرف شکسته و بعد از این که هر تخم مرغ را اضافه کرده اید حدود ۳۰ ثانیه با بقیه مواد هم زدید، تخم مرغ بعدی را اضافه کنید.

بعد از این که تخم مرغ ها را با مایه کیک خود خوب ترکیب کردید، ماست و نمک را نیز به مایه ی کیک اضافه کرده و به آرامی مواد را مخلوط کنید.


البته شما می توانید بجای ماست از شیر نیز استفاده کنید، ولی استفاده از ماست باعث می شود کیک شما بوی مطبوع تر و بافت نرم تری داشته باشد.

کیک زرد آلو

کیک زرد آلو


آرد و بکینگ پودر را در ظرفی جداگانه الک کنید تا به راحتی با بقیه مواد ترکیب شده و حالت گلوله گلوله به خود نگیرد و همچنین این کار باعث می شود کیک شما به خوبی پف کند.

در این مرحله آرد و بکینگ پودر را طی چند مرحله به بقیه مواد مایه کیک خود اضافه کرده و به آرامی مواد را هم برنید تا با یکدیگر مخلوط شوند.

کیک زرد آلو


قالب کیک خود را چرب کنید و کف و دیواره های قالب خود را با کمی آرد، کاملا آرد پاشی کرده، سپس نیمی از مایه کیک را درون قالب بریزید.

و بر روی آن مایه کیک نیز نیمی از زردآلوها را قرار دهید، در ادامه نیز مابقی مایه کیک را درون قالب ریخته و با قاشق روی آن را کاملا صاف کنید سپس مابقی زردآلوها را روی مایه کیک بریزید.

قالب کیک را درون فری که از قبل گرم کرده اید قرار دهید و حدود ۴۰ الی ۵۰ دقیقه صبر کنید تا کیک زردآلوی شما کاملا پخته شود.

بعد از این زمان یک خلال دندان درون کیک فرو کنید اگر هنگامی که خلال دندان را از کیک بیرون آوردید کیک به آن نچسبیده بود، نشان دهنده ی این است که کیک شما کاملا پخته شده است در غیر این صورت دوباره قالب کیک را درون فر قرار داده و اجازه دهید تا کیک شما مدت زمان دیگری درون فر بماند تا کیک شما کاملا پخته شود.

بعد از پخته شدن ویک برای جدا کردن کیک از قالب عجله نکنید، اجازه دهید کیک شما کاملا سرد شده، سپس به کمک چاقو دیواره های کیک را از قالب جدا کرده سپس به آرامی قالب کیک را برگردانید تا کیک از قالب جدا شود.

در این مرحله کیک زردآلوی شما آماده است می توانید در ظرف مناسبی آن را قرار داده و با هر چه که دوست داشته تزیین کروه و سرو کنید، نوش جان

کیک زرد آلو

 

آخرین آموزش ها
برترین ها