haraj logo
جستجو

نان صبحانه زردآلو

مواد لازم :
ماست : 1/4 پیمانهتخم مرغ : 1 عددآرد برنج : 1 پیمانهآرد سفید : 1 پیمانهبرگه زردآلو : 1 پیمانهدارچین : 1 قاشق چایخوریجوز هندی : 1 قاشق چایخوریجوش شیرین : 1 قاشق چایخوریرانی زردآلو : 1 پیمانهکشمش : 1 پیمانه

یک نان خوب باید سرشار از فیبر باشد. فیبر برای عبور غذا از روده ضروری است. اگر در پی کاهش وزن با خوراکی های رژیمی هستید، توصیه می شود نان هایی را مورد استفاده قرار دهید که چرب نباشند و از طرفی تکه نان هایی که می خورید را بشمارید و هیچ وقت قبل از غذا نان نخورید. نانی که امروز به شما آموزش میدم نانی حجیم و مختص صبحانه است، به دلیل استفاده از برگه زردآلو و کشمش فوق العاده خوشمزه بوده و خوردن آن به همراه خامه و چای یک صبحانه کامل است. 


یک ظرف بزرگ مثل یک کاسه شیشه ایی را جلوی دستتان قرار دهید سپس 1 پیمانه رانی زردآلو را داخل آن بریزید سپس یک عدد تخم مرغ را شکسته و آن را هم به رانی درون کاسه اضافه کنید، و در آخر 1/4 پیمانه ماست را هم به مواد قبلی بی افزایید سپس از یک همزن دستی فنری استفاده کنید و همه مواد را باهم مخلوط کنید. 

نان صبحانه زردآلو


1 پیمانه زردآلو تازه داریم برگه های زردآلو حتما باید از نوع نرم باشد و مقداری با چاقو آن ها را ببرید تا به قطعات کوچکتری تبدیل شوند. زردآلوهای تکه شده و 1 پیمانه کشمش بی دانه پاک و تمیز شده را به مایه قبلی اضافه نمایید و باز با هم زن بهم بزنید. 

نان صبحانه زردآلو


مواد خشک این نان را باید ابتدا در یک ظرف خشک بزرگ با هم مخلوط کنید؛ 1 پیمانه آرد برنج، 1 پیمانه آرد سفید، 1 قاشق چایخوری جوز هندی ساییده شده، 1 قاشق چایخوری دارچین، 1 قاشق چایخوری جوش شیرین را باهم مخلوط نمایید. سپس این مواد خشک مخلوط شده را دوبار از الک رد کنید تا هواگیری شود. 


مواد خشک قبل را کم کم به مایه نان بی افزایید؛ همزمان که مواد خشک را اضافه می کنید با همزن دستی فنری هم بزنید این کار را مدام انجام دهید تا همه مواد خشک تمام شود.

نان صبحانه زردآلو

خمیر بدست آمده را داخل یک قالب مستطیلی عمق دار که کف آن را چرب کرده اید بریزید و داخل فری با دمای 380 درجه فارنهایت یا 180 درجه سانتی گراد که از قبل گرم کرده اید بگذارید 40 تا 45 دقیقه طول می کشد تا نان شما پخته شود. نوش جان!

نان صبحانه زردآلو


می توانید به جای جوش شیرین از بیکینگ پودر هم استفاده کنید. 


رانی (قوطی های حاوی آبمیوه) زردآلو را با قطعات میوه درون آن مورد استفاده قرار دهید. 


حتما از برگه های زردآلو نرم و حجیم استفاده کنید. خوردن برگه های زردآلو به عنوان یکی از تنقلات دربین ورزشکاران و کوهنوردان مرسوم است. شما هم روزانه به مقدار لازم از این تنقلات استفاده کنید و یا با آن ها آشپزی کنید. این زردآلوهای خشک شده نسبت به زردآلوی تازه کالری بیشتری دارند. سرشار از ویتامین سی می باشند و در کاهش سطح کلسترول موثرند.

نان صبحانه زردآلو


نان ها باید بافتی صاف و نرم داشته باشند بنابراین توصیه می شود از کشمش انگور بی دانه استفاده کنید تا هنگام خوردن با خرد شدن هسته کشمش ها در زیر دندانتان مواجه نشوید. کشمش یکی از خوراکی های مغذی با طبع گرم است مصرف روزانه آن مواد معدنی بدن را تامین و به تقویت حافظه کمک می کند. یکی از نکات مهمی که باید در تهیه کشمش رعایت کنید این است که به ظاهر آن ها خیلی توجه داشته باشید کشمش هایی که ظاهر براق و رنگ زرد کهربایی دارند معمولا با ترکیبات گوگردی و تیزآب خشک شده اند، این مواد  به شدت کلیه ها را تحت فشار قرار داده و برای بدن مضرند. باید بدانید که حین خرید هر یک از حبوبات و خشکبار ملاک های مشخصی برای سلامتشان وجود دارد که به مرور باید یاد بگیرید. 

نان صبحانه زردآلو


نکات تندرستی: در طول هفته بیش از 4 زرده تخم مرغ مصرف نکنید یک زرده تخم مرغ نزدیک 215 میلی گرم کلسترول دارد. اما سفیده تخم مرغ فاقد کلسترول است. پس اگر اهداف رژیمی دارید سعی کنید از سفیده تخم مرغ برای پختن و مخلوط کردن در غذاها استفاده کنید.

اگر در هنگام گرفتن رژیم غذایی دچار ضعف و کمبود انرژی شدید؛ از آب زردآلو استفاده کنید. نوشیدن آب زردآلو انرژی دهنده و نشاط آور است و خستگی جسمی را از بین می برد؛ البته یادتان باشد که آب زردآلو خاصیت چاق کنندگی دارد. اما در عین حال فشار خون و اوره را پایین می آورد.

آخرین آموزش ها
برترین ها