haraj logo
جستجو

شیرینی رز سیب

مواد لازم :
سیب : 2 عددپودر دارچین : 1/2 قاشق چایخوریپودر قند : 1 قاشق چایخوریمربا : 6 قاشق غذا خوریخمیر کروسان(هزار لایه) : به مقدار لازمآرد سفید : 2 قاشق غذا خوریآب : 1 پیمانهآب لیموی تازه : 2 قاشق غذا خوریروغن مایع : 1 قاشق غذاخوری

به نام خدا

 سلام به هاراجی های فعال ... و خلاق ...

دوستان گرامی و همراهان عزیز امروز میخام دستور پخت یک شیرینی خوشمزه و شیک را برای شما دوستان گلم بگم که مناسب روز مادران عزیز مان هست که خیلی راحت و ساده درست میشه و در عین حال مقوی و سالم و جذاب و هیجان انگیز است.

امیدوام این دستور پخت را بخونید استفاده کنید و برای خوشحالی مادران فداکار ایرانی درست کنید و در کنار خانواده محترم میل کنید و لذت ببرید.

سعی کنید سیب هایی که برای تهیه شیرینی گل رز سیب استفاده می کنید قرمز باشد و هنگام استفاده هم پوست سیب ها را نگیرید تا شیرینی گل رز سیب زیبا تر باشد. 


ابتدا فر را روشن می کنیم و دمای آن را روی 180 درجه سانتی گراد تنظیم کرده تا گرم شود.


سیب ها را تمیز می شوییم و در داخل آبکش مناسبی قرار داده تا آب شان گرفته شود و خشک گردند.


سیب ها را در جهت عمودی برش می زنیم و به چهارم قسمت مساوی تقسیم کرده و هسته آن ها را جدا کرده و سیب ها را نازک برش می زنیم و در داخل ظرف مناسبی می ریزیم و آماده کنار می گذاریم.


آب را در داخل ظرف مناسبی می ریزیم و آب لیمو را اضافه می کنیم و هم می زنیم تا کاملا به مخلوط شده و ترکیب شوند.


حال در ادامه سیب های برش خورده را در داخل محلول حاصل از آب و آب لیمو ریخته و هم می زنیم تا کاملا سیب های برش خورده خوب به محلول آغشته شوند بعد ظرف را در داخل فر گرم شده به مدت 3 الی 5 دقیقه می گذاریم تا سیب ها نرم و مزه دار شوند.


روی سطح تمیزی مقداری آرد بپاشید و خمیر کروسان را را باز کرده و به صورت نوار باریک بلند در اندازه های 5 در 20 سانتی متر برش بزنید.


و بعد در ادامه روی خمیر های برش خورده مقداری مربا بمالید.


 بعد مانند شکل زیر سیب های برش خورده را در قسمت بالای خمیر به ترتیب و مرتب بچینید.

شیرینی رز سیب

 

سپس قسمت پایین خمیر را به طرف بالای خمیر روی سیب ها بر گردانید و محکم فشار دهید تا خوب بچسبد مثل تصویر پایین.

شیرینی رز سیب

 

 حال باید خمیر از چپ به راست رول کنید تا شکل رز سیب درست شود و در انتها محکم خمیر را فشار دهید تا گل رز سیب باز نشود.

 

قالب مخصوص مافین را کمی با روغن مایع چرب کنید و گل های رز سیب را در داخل آن ها بگذارید.

شیرینی رز سیب

 

قالب مخصوص مافین را به مدت 35 الی 45 دقیقه در داخل فر گرم شده با دمای 180 درجه سانتی گراد بگذارید.


بعد از زمان مقرر شیرینی های گل رز سیب آماده می شود قالب مافین را از فر بیرون آورده و مقداری پودر قند و پودر دارچین را روی آن ها بپاشید و در ظرف سرو گذاشته و به عنوان یک میان وعده عالی همراه خانواده محترم میل کنید.

نوش ... جان ...

شیرینی رز سیب


حال بهتر است کمی از خواص و فوت و فن هایی برای شیرینی هایی که در فر تهیه می شود و روغن کمتر و یا اصلا مثل شیرینی گل رز سیب از روغن استفاده نمی شود برایتان بگویم .

 باید شیرینی هایی که کوچک هستند باید در مدت زمان کوتاه و با درجه حرارت بالا در فر پخته شوند البته به جز شیرینی هایی که در دستور تهیه آن ها از سفیده و یا زرده تخم مرغ استفاده می شود.

همیشه قبل از این که شیرینی را در فر قرار دهیم بهتر است 10 الی 15 دقیقه قبل آن را روشن کنیم تا ویک و یا شیرینی مورد نظر ما با کیفیت بیشتری پخته شود.

سعی کنید قبل از ریخته مایه خمیر کیک و یا شیرینی در  قالب مورد نظر را چرب کنید تا پس از پختن در فر به راحتی کیک و یا شیرینی جدا شود.

آخرین آموزش ها
برترین ها