haraj logo
جستجو

کیک سیب

مواد لازم :
آرد سفید : 1 پیمانهبکینگ پودر : 1 قاشق چای خورینمک : 1/4 قاشق چای خوریکره : 1/2 پیمانهشکر : 2/3 پیمانهتخم مرغ : 2 عددوانیل : 1 قاشق چای خوریآب سیب : 3 قاشق غذا خوریسیب : 2 عدد

با سلام خدمت همراهان همیشگی هاراج  امیدوارم حالتون خوب باشه و در کنار خانواده روزگار خوشی را سپری کنید و چرخ روزگار بر وقف مرادتون بچرخه. 

دستور آشپزی امروز آموزش کیک سیب است، کسانی که طرفدار پای سیب هستند مطمئنن کیک سیب را نیز دوست دارند.

کیک سیب از کیک های خوشمزه و محبوبی می باشد که علاوه بر نوشیدنی های گرم و سرد با بستنی نیز سرو می شود.

یکی از تفاوت های کیک سیب با دیگر کیک های میوه ای این می باشد که خیلی از کیک های میوه ای را تنها در فصول خاصی از سال می توان تهیه کرد.

در حالی که کیک سیب را می توان در تهاراجفصول تهیه کرد.

یکی از نکات مهم تهیه ی کیک میوه ای این می باشد سعی کنید برای تهیه ی کیک های میوه ای از میوه هلی تازه و رسیده استفاده کنید تا کیک شما مرغوب تر و خوشمزه تر شو‌د.

بنابراین برای تهیه ی این کیک سعی شده ازسیب های کاملا رسیده، آبدار و شیرین استفاده شود.


برای تهیه کیک سیب ابتد فر را روشن کرده و روی دمای ۱۷۶ درجه ی سانتی گراد قرار دهید تا گرم شود، تا زمانی که کیک را درون فر قرار می دهید به طور یکنواخت پخته شود.

برای تهیه کیک سیب ابتدا ظرف مناسبی برای آماده کردن مایه ی کیک سیب خود انتخاب کرده و شکر و تخم مرغ و کره را درون ظرف ریخته و خوب هم برنید، تا ترکیب کرم رنگ و سبکی حاصل شود.

برای راحتی کار شما می توانید از هم زن برقی نیز استفاده کنید.

تخم مرغ ها را ابتدا تک تک درون کاسه ی کوچکی بشکنید بعد از اطمینان از سالم بودن تخم مرغ ها آن ها را به همراه وانیل به مایه کیک خود اضافه کنید و با بقیه مواد خوب هم بزنید.

در ادامه سه قاشق غذا خوری آب سیب به مایه خود اضافه کرده و همراه بقیه مواد ترکیب کنید. 

اما اگر شما به آب سیب دسترسی نداشتید می توانید به جای آب سیب از آب استفاده کنید.


در ظرفی جداگانه آرد را الک کنید تا چسبندگی بین ذرات آرد از بین رفته و خوب هوادهی شود.

با این کار علاوه بر این که آرد با بقیه مواد خوب ترکیب شود باعث می شود کیک شما هنگام پخت به اندازه ی کافی پف کند.

نمک و بکینگ پودر را نیز به آرد اضافه کرده و همراه آن مخلوط کنید، سپس در چند مرحله آرد را به همراه مواد مخلوط در آن را به مایه ی کیک خود اضافه کرده و به آرامی مایه ی کیک را هم بزنید تا آرد نیز با بقیه مواد نیز ترکیب شود.

 کیک سیب


سیب ها را خوب بشویید و پوست بگیرید و هسته ی آن ها را جدا کرده و به صورت مکعب های کوچک خرد کنید. 

سیب های خرد شده را نیز به مایه کیک خود اضافه کرده و به آرامی همراه بقیه مواد ترکیب کنید.به طوری که تکه های سیب کاملا درون خمیر فرو روند. 

قالب کیک خود را چرب کرده و آرد پاشی کنید، البته شما می توانید بجای آرد پاشی قالب از کاغذ روغنی نیز استفاده کنید.

مایه کیک را درون قالب بریزید، خمیر کیک سیب حالت چسبنده ای دارد، بنابراین همین که خمیر کیک به طور یکنواخت دورن قالب ریخته شود کفایت می کند و احتیاجی نیست روی کیک شما کاملا صاف باشد.

بعد از این که مایه را درون قالب ریختید حدود یک قاشق غذا خوری شکر بر روی خمیر کیک خود بپاشید، سپس قالب را درون فری که از قبل گرم کرده اید قرا دهید.

حدود ۴۰ دقیقه ی صبر کنید تا کیک سیب شما کاملا پخته شده و روی کیک شما کاملا طلایی و ترد شود.

در این مرحله قالب را از فر بیرون بیاورید، و اجازه دهید تا کیک شما کاملا خنک شود.

بعد از این که کیک شما سرد شد به کمک چاقو به آرامی دیواره های کیک را از قالب جدا کرده، سپس کیک را از قالب جدا کرده و درون ظرف مناسبی قرار دهید.

در این مرحله کیک سیب شما آماده است می توانید آن را با مقدار پودر قند یا هر چه که دوست داشتید تزیین کروه و سرو کنید، نوش جان

 

 کیک سیب

 کیک سیب

آخرین آموزش ها
برترین ها