haraj logo
جستجو

کیک کشمشی سیب و دارچین

مواد لازم :
تخم مرغ : 3 عددشکر : 160 گرمروغن : 83 گرمپودر دارچین : یک قاشق غذا خوریماست : 200 گمآرد سفید : 210 گرمبکینگ پودر : یک قشق غذا خوریسیب : 2 عددوانیل : به مقدار لازمکشمش : 60 گرم


ابتدا سیب ها رو پوست می کنیم و دونه ها شونو در میاریم و اسلایس می کنیم. اسلایس ها نباید خیلی ضخیم باشه تا وسط کیک  خام نمونه. پس بهتره که نازک اسلایس می کنیم. تخم مرغ ها رو توی ظرف مناسب می شکنیم و با هم زن هم می زنیم تا کمی یک دست بشه. بعد شکر رو بهش اضافه می کنیم و تا می تونیم سریع هم می زنیم تا پف کنه و سبک بشه. بعد روغن رو بهش اضافه می کنیم و باز هم می زنیم. ماست رو هم بهش اضافه می کنیم و خوب تر کیب می کنیم. یک قاشق از آرد رو بر می داریم و مابقی  آرد سفید و بکینگ پودر و وانیل رو با هم هم می زنیم و سه بار الک می کنیم. توی سه مرحله به تخم مرغ ها اضافه می کنیم. یک قاشق آرد رو با کشمش ها مخلوط می کنیم و در آخر به کیک اضافه می کنیم.

کیکداخل قالب رو چرب می کنیم و مواد کیک رو توش می ریزیم و با قاشق سطحش رو صاف می کنیم. سیب ها رو روی کیک می چینیم و روش رو کمی دارچین الک می کنیم. میذاریم داخل فر با دمای 180 درجه سانتی گراد که از قبل گرم شده به مدت 40 دقیقه بمونه. مراقب باشید که نسوزه.

کیک


کیک رو از فر در میاریم و میذاریم تا سرد بشه.سرد که شد از قالب در میاریم و میبریم و توی ظرف مناسب سرو می کنیم.

کیک

آخرین آموزش ها
برترین ها