haraj logo
جستجو

کیک فرشته

 

مواد لازم :
سفیده تخم مرغ  12 عددآرد 1 لیوانپودر قند 1 و 1/2 لیواننمک 1/4 قاشق چایخوریکرم تارتار 1 و 1/2 قاشق چایخوریاسانس وانیل 1 قاشق چایخوریآب ولرم 1/3 لیوان

مدت زمان آماده سازی : ۱۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۴۵ دقیقه

زمان کل : ۶۰ دقیقه

برای : ۸ نفر

تصویر

کیک فرشته

  

عکس

 

طرز تهیه : سفیده های تخم مرغ را داخل کاسه ای بریزید و 10 دقیقه روی بخار آب قرار دهید تا سفیده های تخم مرغ گرم شوند.

 

سفیده های تخم مرغ ، آب ولرم ، کرم تارتار و اسانس وانیل را داخل کاسه ای بریزید و با همزن بزنید تا سفیده ها فرم بگیرند ( وقتی کاسه را برمی گردانید نریزد ).

 

عکس

 

پودر قند را به سفیده های فرم گرفته اضافه کنید و مجدد بزنید تا سفیده ها به حالت خامه ای شود سپس مخلوط آرد و نمک را کم کم روی سفیده ها الک و مخلوط کنید.

 

با لیسک در یک جهت و به صورت دورانی و بسیار سبک هم بزنید تا هوا داخل مایه کیک شود و پس از پخت کیک بزرگ تر و سبک تری داشته باشید ( فقط تا حدی هم بزنید که مواد مخلوط شوند ).

 

عکس

 

داخل قالب کاغذ روغنی بیندازید و تمام سطح قالب را خوب پوشش دهید ( بدلیل اینکه این کیک روغن و کره ندارد بدون کاغذ روغنی به قالب میچسبد ) ،مایه کیک را تا 2/3 قالب بریزید.

 

قالب را داخل فری که از قبل با حرارت 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 30 40 دقیقه قرار دهید ( بسته به نوع فر دمای پخت متفاوت میباشد و پس از 30 دقیقه باید کیک را چک کنید ).

 

تصویر

 

پس از پخت خلال چوبی را داخل کیک کنید و اگر تمیز بیرون آمد یعنی کیک پخته است ، اجازه دهید کیک سرد شود سپس با پودر قند و خامه تزیین و سرو کنید.

طرز تهیه خیار شور

 

این کیک دارای بافتی لطیف و بسیار ترد میباشد و اغلب در مهمانی های دوستانه و جشن کریسمس پخته و همراه با بستنی ، سس میوه ، تکه های میوه و سرو میشود.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها