haraj logo
جستجو

تارت بادام یک نفره

 

مواد لازم :
آرد 300 گرمشکر 2 قاشق چایخوریکره بدون نمک سرد شده 150 گرمزرده تخم مرغ 1 عددآب یخ 1 تا 2 قاشق سوپخوریسفیده تخم مرغ زده شده 1 عددکره ی بدون نمک 60 گرمشکر 90 گرمتخم مرغ 1 عددپودر بادام 120 گرممربای توت فرنگی 2 قاشق سوپخوری

مدت زمان آماده سازی : ۹۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۳۰ دقیقه

زمان کل : ۱۲۵ دقیقه

برای : ۶ نفر

تصویر تارت بادام تک نفره

تارت بادام یک نفره

 

طرز تهیه: برای تهیه پاستری، آرد، دو قاشق چایخوری شکر و کره را در غذاساز مخلوط کنید. سپس در حین زدن زرده های تخم مرغ و به اندازه کافی آب یخ اضافه کنید تا یک توده ی چسبنده تشکیل شود. خمیر را از غذاساز خارج کنید و با کیسه فریزر بپوشانید به مدت 30 دقیقه در یخچال قرار دهید.

 

فر را از قبل تا دمای 150 درجه سانتیگراد گرم کنید.

 

پاستری را باز کنید تا به ضخامت 8 میلی متر برسد. از درون آن شش دایره ی 5/7 سانتی ببرید. شش دایره را درون قالب کیک فنجانی شش خانه ای قرار دهید و سفیده زده شده را با برُس روی آنها بمالید. آنرا 30 دقیقه در یخچال قرار دهید. روی هر پاستری را کاغذ مومی و روی آن وزنه ی های پخت یا لوبیای خشک یا برنج بریزید تا حرکت نکند. به مدت 10 دقیقه آن را بپزید. از فر خارج کنید و وزنه ها و کاغذ ها را بردارید. اجازه دهید سرد شود.

 

برای مواد پر کننده، کره را با 90 گرم شکر بزنید تا پف کند. پودر بادام را در آن بریزید. روی هر پاستری نصف قاشق چایخوری مربا ریخته و مخلوط بادام را روی آنها بریزید.

 

پاستری ها را 10 تا 15 دقیقه بپزید یا تا زمانی که پف کند و طلایی شود. آنها را 10 دقیقه خنک کنید سپس از قالب دربیاورید و روی رک بگذارید تا سرد شود. وقتی تارت ها به دمای اتاق رسیدند آنها را سرو کنید.

تارت تویکس (کارامل و شکلات)

 

 

 می تونی نان تارت آماده رو از فروشگاه اینترنتی با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت بخری و در کمترین زمان تحویل بگیری:)

 

تصویر نان تارت

آخرین آموزش ها
برترین ها