haraj logo
جستجو

خورش چغاله بادام

 

مواد لازم :
چغاله بادام نیم کیلوگوشت خورشتی نیم کیلونعناع تازه 150 گرمجعفری تازه 350 گرمپیاز بزرگ 2 عددزردچوبه 1 قاشق چایخوریآب لیمو ترش و آبغوره 1/2 فنجانروغننمک و فلفل

مدت زمان آماده سازی : -۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۵ دقیقه

تصویر

خورش چغاله بادام

 

طرز تهیه: ابتدا پیازهای خلال شده را در یک قابلمه متوسط در روغن سرخ کنید. در این هنگام  زردچوبه را هم اضافه کنید. قطعات گوشت خورشی را نیز به همراه چغاله ها که چوب انتهای آنها گرفته شده است، به پیاز داغ اضافه کنید و با هم تفت دهید.

 

بعد از مرحله تفت دادن، 4 لیوان آب در قابلمه بریزید. نمک و فلفل را نیز به مقدار لازم اضافه کنید.حالا شعله اجاق گاز را کم کرده و بگذارید تا مواد خورش آرام آرام بپزند. پخت چغاله نیز مانند پخت گوشت به زمان زیادی نیاز دارد .

 

در فاصله پخت گوشت و چغاله، نعناع و جعفری را خرد کرده و در مقداری روغن تفت دهید. بعد از آنکه گوشت خورش نیم پز شد، مخلوط نعنا و جعفری سرخ شده را به آن اضافه کنید و بگذارید خورش جا بیفتد. سپس زمانی تقریبا حدود یک ربع تا نیم ساعت پیش از سرو غذا چاشنی ترشی را اضافه کنید. این چاشنی با توجه به ذائقه شما می تواند آب لیموترش یا آب غوره باشد. پس از آنکه ترشی آب لیمو یا آب غوره خورش را مزه دار کرد، آن را به همراه پلو سرو کنید.

 

تصویر خورش چغاله

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها