haraj logo
جستجو

پلو علی پاشا ترکی با گوشت قل قلی

مواد لازم :
گوشت چرخ کرده : 200 گرمپیاز : 1 عددبرنج : 2 پیمانهنمک فلفل زردچوبه : مقدار کافیروغن مایع : مقدار کافینخود فرنگی : نصف پیمانههویچ : 1 عددذرت : نصف پیمانهرب گوجه فرنگی : 2 قاشق غذاخوری

یکی از غذاهای خوشمزه و مقوی ترکیه ای که به شکل پلو مخلوط است و هم با گوشت قل قلی و هم با گوشت مرغ و یا گوشت خورشتی و تکه ای قابل تهیه است پلو علی پاشا است. این غذای خوشمزه برای وعده غذایی ناهار بسیار مناسب است و شما با تهیه ان می توانید یک غذای خوشمزه و جدید را برای خانواده خود درست کنید.

در این مطلب طرز تهیه پلو علی پاشا ترکی  را که شامل هویچ و نخود فرنگی و ذرت و برنج و ادویه و پیاز و گوشت چرخ کرده و رب است را برایتان می نویسم و امیدوارم ان را در منزل تهیه کنید و از خوردنش لذت ببرید.


ابتدا و برای شروع به تهیه گوشت قل قلی این غذا می پردازیم . برای این منظور 1 عدد پیاز را با اب شسته و ان را پوست می کنیم. سپس پیاز را به رنده به صورت ریز ، رنده می کنیم و اب پیاز را کاملا دور می ریزیم.چون اب پیاز باعث می شود گوشت قل قلی ما باز شود.


 سپس در ادامه در این مرحله 200 گرم کوشت چرخ کرده مخلوط گوسفند و گوساله را به ظرف پیاز رنده شده اضافه می کنیم و گوشت را با پیاز قاطی می کنیم و ان را ورز می دهیم. سپس نمک و فلفل و زردچوبه را به مقدار کافی به گوشت اضافه می کنیم تا مزه دار شود و سپس روی ظرف گوشت و پیاز سلفون کشیده و ان را برای یک ساعت در یخچال استراحت می  دهیم.


سپس در ادامه در این مرحله گوشت را بعد از یک ساعت از یخچال بیرون اورده و ان را به صورت توپهایی کوچک و گرد به اندازه گیلاس در می اوریم.سپس داخل یک تابه روغن مایع می ریزیم و گوشتها را در تابه تفت می دهیم تا سرخ شوند.

 


سپس در ادامه در این مرحله سس گوشت را تهیه می کنیم. داخل یک تابه روغن مایع می ریزیم و 2 قاشق رب گوجه فرنگی را همراه با نمک و فلفل و 1/4 پیمانه اب به تابه اضافه می کنیم و اجازه می دهیم تا سس غلیظ شود. سپس ان را روی گوشتهای قل قلی سرخ شده می ریزیم. 

پلو علی پاشا ترکی با گوشت قل قلی


سپس در ادامه در این مرحله 1 عدد هویچ را می شوریم و پوست می کنیم و ان را خرد می کنیم. سپس داخل یک تابه روغن می ریزیم و هویچ را در تابه تفت می دهیم تا نرم شود.

 

پلو علی پاشا ترکی با گوشت قل قلی


سپس در ادامه در این مرحله نصف پیمانه نخود فرنگی و نصف پیمانه ذرت را در داخل یک قابلمه اب می ریزیم و انها را اب پز می کنیم .


 سپس در ادامه در این مرحله 2 پیمانه برنج را که قبلا در اب خیس کرده بودیم داخل یک قابلمه اب روی گاز قرار می دهیم و اجازه می دهیم برنج قد بکشد .سپس ابکش می کنیم.

 


سپس در ادامه در این مرحله کف یک قابلمه روغن ریخته و یک کفگیر از برنج ابکش شده کف قابلمه می ریزیم و روی ان کمی نخود فرنگی و ذرت  آبپز شده و هویچ تفت داده شده می ریزیم و بعد دوباره یک لایه برنج می ریزیم و روی ان نخود فرنگی و ذرت و هویچ می ریزیم و این کار را تا تمام شدن مواد تکرار می کنیم. سپس در قابلمه را بسته و ان را روی گاز می گذاریم و برنج را دم می کنیم.


 سپس در ادامه در این مرحله وقتی برنج دم کشید ان را در ظرف مناسب می ریزیم و گوشت قل قلی اماده شده در مراحل قبل را روی برنج قرار می دهیم . اکنون پلو علی پاشا ترکیه ای ما اماده است. ان را برای وعده غذایی ناهار همراه با سبزی خوردن و سالاد شیرازی میل می کنیم. نوش جان.

  

پلو علی پاشا ترکی با گوشت قل قلی

آخرین آموزش ها
برترین ها