haraj logo
جستجو

کتلت

مواد لازم :
پیاز : 8 عددسیب زمینی : 6 عددآرد گندم : 100 گرمگوشت چرخ کرده : 500 گرمادویه کاری : به مقدار لازمنمک و فلفل : به مقدار لازمزردچوبه : به مقدار لازمروغن : به میزان لازم

سلام دوستان گرامی . با یک دستور غذای ساده و راحت دیگه در خدمتتون هستم .امیدوارم که مورد پسند شما باشد.موادی که برای کتلت ذکر شده ، موادی هستند که به راحتی میشه اون هارو تهیه کرد ، اما در صورت تمایل میتونید از مواد دیگری مثل فلفل دلمه ای رنده شده یا هویج رنده شده و مواد دلخواه خودتون استفاده کنید .


ابتدا سیب زمینی و پیاز ها را شسته و پوست می گیریم .برای رنده کردن مواد بهتر است ، ابتدا پیاز را رنده کنیم ( توجه داشته باشید که قسمت انتهایی و ریشه ای پیاز را از آن جدا نکنید تا هنگام رنده کردن ، پیاز از هم نپاشد و منسجم باشد و به خوبی رنده شود ) . وقتی تمام پیاز ها را رنده کردیم ، آب حاصل از آن را دور می ریزیم تا کتلت ما از هم نپاشد . بعد از آن سیب زمینی های پوست گرفته را رنده می کنیم و سپس گوشت چرخکرده را به مواد گفته شده اضافه می کنیم و به خوبی با هم مخلوط می کنیم ، سپس ادویه کاری ، فلفل و زرد چوبه و نمک را به مواد اضافه می نماییم .

کتلت


در این مرحله آرد را به مواد دیگر اضافه می کنیم و همه ی مواد را به خوبی باهم مخلوط می کنیم (  در صورت نیاز می توانید مقدار آرد را بیشتر کنید تا خمیر منسجم تری داشته باشید ).حال خمیر ما آماده است و بهتر است آن را به مدت 30 دقیقه در یخچال قرار دهیم خمیر آماده ما به خوبی خود را بگیرد .

 کتلت


در این مرحله ، ماهی تابه را روی شعله قرار داده و مقداری روغن را درون ماهی تابه می ریزیم ، وقتی روغن داغ شد ، خمیر را به صورت دایره ای یا بیضی شکل فرم داده و درون ماهی تابه می گذاریم تا سرخ شود و بقیه خمیر را به همین ترتیب اماده و سرخ می کنیم .

 کتلت

حال کتلت های ما آماده هستند و می توانید آن ها را به همراه خیارشور و گوجه یا ترشی میل کنید.نوش جااان

کتلت

آخرین آموزش ها
برترین ها