haraj logo
جستجو

نان پنجیک

مواد لازم :
آب جوش : 1/2 پیمانهشیر : 1/2 پیمانهمارگارین : 1/3 پیمانهپودرقند : به مقدار دلخواهآب : 1 لیوانتخم مرغ : 2 عددشکر : 100 گرممخمر : 10 گرمخامه : 50 گرمآرد : 4 پیمانهنمک : 1/4 قاشق چایخوری

به نام خدا...سلام به هاراجی های خوش برخورد ... خوش رو ...


ابتدا درون ظرفی مخمر و 70 گرم از شکر را مخلوط کرده و آب جوش را که ولرم شده را اضافه کنید و 10 دقیقه صبر کنید تا این مخلوط استراحت کند و خمیر مایه درست شود.


شیر را درون ظرفی ریخته روی حرارت بگذارید تا بجوشد سپس کره را اضافه کرده و از روی حرارت بردارید یکی از تخم مرغ ها را درون ظرفی زده و به شیر و کره اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مواد مخلوط شوند وقتی از حرارت شیر کاسته شد و ولرم بود آن را به خمیر مایه اضافه کنید و مواد را خوب هم بزنید.

نان پنجیک


حال آرد و نمک را اضافه کنید خمیر را وز دهید تا از حالت چسبندگی خارج شود سپس درون ظرفی گذاشته روی آن را بپوشانید تا استراحت کند و حجم آن دو برابر شود بعد سینی فر را چرب کنید و با خمیر گلوله هایی شبیه توپ تنیس درست کنید و روی سینی بچینید.

 


زرده تخم مرغ باقی مانده را در ظرفی هم زده و با فرچه روی خمیرها بمالید.

 نان پنجیک

حال سینی فر را درون فر با دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت 20 دقیقه بگذارید بعد 30 گرم از شکر را با آب شهدی درست کرده و روی نان ها با قاشق خیلی آرام می ریزیم زیاد نریزید که نان ها حالت خمیر شوند سپس در جای هوای آزاد و خشک بگذارید تا زود خشک شوند

نان پنجیک

در آخر نان ها را از وسط برش زده و مقداری خامه بمالید و روی نان ها برای تزیین پودر قند بپاشید.

نوش ... جان ...

نان پنجیک

آخرین آموزش ها
برترین ها